Oto eksperci i ekspertki, które wspierają nas swoim autorytetem naukowym.

moje_zdj_cie.jpg

Dr hab. Barbara Szmigielska-Siuta

Jest pracownikiem Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kieruje Pracownią Psychologii Edukacji oraz studiami podyplomowymi ?Poradnictwo i Pomoc Psychologiczna?. Główne dziedziny zainteresowań naukowych to psychologia rozwojowa i edukacyjna, psychologia marzeń sennych oraz psychologia internetu. Szczególnie interesuje się rozwojem w okresie dzieciństwa i problemami wychowawczymi wieku dorastania oraz psychologicznymi aspektami edukacji w Internecie – prowadzi zajęcia dydaktyczne z tej problematyki. Jest Autorką licznych artykułów z zakresu psychologii rozwojowej, marzeń sennych i ostatnio z zakresu psychologii internetu. Jest ? między innymi – autorką unikalnej w skali światowej monografii pt. ?Marzenia senne dzieci? (2002), a także wydanej przez Pracownię Testów Psychologicznych PTP Skali Poczucia Kontroli u Dzieci Przedszkolnych (1999). Od 2005 roku, wraz z zespołem doktorantów prowadzi badania nad rolą internetu we wszystkich okresach życia człowieka (pod jej redakcją, ukazała się praca zbiorowa poświęcona tej problematyce pt.: „Całe życie w sieci”).

Zobacz opinię.

——————————————————————————————–

fotko.jpg

Prof. UKW (Ph.D) Bassam Aouil

Jest specjalistą w zakresie psychologii klinicznej i rehabilitacyjnej. Zajmuje się badaniami nad stosowaniem Internetu w praktyce psychologii klinicznej i udzielania pomocy psychologicznej ? Pomoc Psychologiczna Online?. Jest pionierem polskiej praktyki pomocy Online.
Jest autorem książki:
- Psychologia Pomocy Online ? Czyli Internet w poradnictwie psychologicznym ? 2004;
- Pomoc Psychologiczna Online ? teoretyczne podstawy i praktyczne wskazówki, 2007?.
( więcej na temat książek i ich treści na www.zdrowemiasto.pl )
- Media ? Komunikacja: zdrowie i psychologia ( pod wspólna redakcją z W. Maliszewskim), 2007.
Ponad to jest autorem i redaktorem 4 monografii i 3 skryptów szkoleniowych oraz ponad 60 artykułów naukowych w dziedzinie psychologii klinicznej i rehabilitacyjnej.
Wspólnie z mgr K. Koroną jest autorem projektu PSYCHOPROTECT.PL ? Edukacja, Poradnictwo i Pomoc Specjalistyczna dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
Autorem szkoleń dla pedagogów i psychologów szkół Gimnazjalnych w województwa Kujawsko-pomorskiego na temat ? Promocja zdrowia psychicznego wśród uczniów szkół gimnazjalnych?
Jest pełnomocnikiem Akademickiego Centrum Pomocy Psychologicznej przy Zakładzie psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii UKW w Bydgoszczy i głównym konsultantem pracowni Pomocy Psychologicznej Online (www.acpp.ukw.edu.pl).
Jest przewodniczący Sekcji Poradnictwa i Prezentacji Medialnych Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego (www.ptt-terapia.pl )
Jest wiceprezesem Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Zobacz opinię.

——————————————————————————————–

bozena_muchacka.jpg

Prof. AP dr hab. Bożena Muchacka

Jest specjalistką w zakresie pedagogiki przedszkolnej. Zajmuje się badaniami nad zabawą jako podstawową formą aktywności dziecka, jej funkcjami i możliwościami zastosowania w praktyce edukacyjnej. Jest autorką książek: ?Zabawy badawcze w edukacji przedszkolnej?, ?Zabawy tropiące w edukacji przedszkolnej?, ?Stymulowanie aktywności poznawczej dzieci w przedszkolu?, ?Educational aspects of children`s play?. Należy do Zespołu Edukacji Elementarnej PAN, jest sekretarzem International Council for Children`s Play.

Zobacz opinię.
——————————————————————————————–
beata-plazewska2.JPG

Mgr Beata Płażewska

Jest psycholożką dziecięcą, pracuje w dwóch szkołach podstawowych i Gimnazjum, prowadzi grupy socjoterapeutyczne dla dzieci i indywidualne spotkania diagnostyczne i terapeutyczne, wykłada w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Edukacji i Centrum Edukacji Nauczycielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, współpracuje z gazetami „Mamo to ja” i „Przedszkolak”. Prywatnie – szczęśliwa mama 5 letniej Agatki i rocznego Pawełka. Największe osiągnięcie: poważne stwierdzenie Agatki, wsłuchującej się w rozmowę dwóch nieznajomych, mówiących, że psycholog powinien mieć to coś i być lubianym przez dzieci (również własne) : „bardzo lubię swoją mamę”.

Zobacz opinię.