bento 3 ciufcia

Wasze dzieci są znudzone kanapkami, które przygotowujecie im do szkoły? Kolorowe pojemniki na jedzenie przestały działać i już wcale nie zachęcają do sięgania po jabłko? Zawsze można spróbować z niezdrowymi batonami, ciastkami i chipsami… Ale jest lepsze rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Przybyło z Japonii i nazywa się Bento.

Bento to japoński pomysł na lunch lub drugie śniadanie. Złożony jest z ryżu, mięsa (lub ryby), kawałków owoców i warzyw. Wszystko zapakowane jest w kolorowym pudełku zawierającym kilka przegródek. Jednak największą zaletą takiego drugiego śniadania są nie tyle składniki, co atrakcyjna forma.

Na pierwszy rzut oka przygotowanie Bento wydaje się być czasochłonne, ale jest to tylko złudzenie. Przygotowanie pudełeczka zajmuje kilka minut. Taki posiłek jest nie tylko kolorowy i atrakcyjny, ale również zdrowy.

Bento jednak jest czymś więcej niż jedzeniem. To również jasny komunikat, który mamy wysyłają swoim dzieciom: przygotowuję Ci ekstra posiłek, bo jesteś dla mnie ważny. Myślę, że każde dziecko nie tylko z przyjemnością spałaszuje tego typu drugie śniadanie, ale i pochwali się nim wśród swoich rówieśników.

Poniżej prezentujemy kilka inspiracji :) .