bezpieczenstwo-w-samochodzie-2

Zagraj w Bezpieczeństwo w samochodzie na Ciufci

Kiedy słońce pięknie świeci,
Na wycieczkę jadą dzieci:
Zosia, Kamil, mama, tata
Jadą zobaczyć pół świata.
Bezpieczeństwo ważna sprawa,
By dobra była zabawa!

Wsiadając do samochodu,
Czy to z tyłu, czy to z przodu
Siądź wygodnie w foteliku,
Zapnij pasy: kliku kliku!
I bezpieczny jesteś już!
Więc na podbój świata rusz!

Dla wielu dzieci jazda samochodem jest niesamowitym wyzwaniem. Niektóre wprawdzie usypiają zaraz po usadzeniu w foteliku, ale wielu malców nie lubi takiego ograniczenia. Jak poradzić sobie z takim problemem?

Dziecko a fotelik

Najprostszym sposobem, który można zastosować to spróbować dziecko przyzwyczaić do fotelika. Część rodziców w tym celu wyjmuje „wroga” z samochodu i prezentuje go maluchowi w domowych warunkach. Dziecko może wtedy w nim siadać, przyzwyczajać się do niego, spędzać w nim tyle czasu, ile potrzebuje.

Gdy fotelik jest już w samochodzie warto dać dziecku kilka chwil na swobodny pobyt w pojeździe. Harce, podskoki i poznawanie wnętrza auta mogą przełamać niechęć do siedzenia w zapiętych pasach. Dodatkowo dobrze w pobliżu umieścić kilka zabawek, które umilą maluchowi podróż.

bezpieczenstwo-w-samochodzie

Starszym dzieciom, które nie lubią tego typu podróży należy uświadamiać, jak istotne jest zapinanie pasów i siedzenie w foteliku. Gra dla dzieci Bezpieczeństwo w samochodzie nie tylko pomoże podnieść świadomość malucha w zakresie bezpieczeństwa na drodze. To również zabawa wspomagająca koordynację wzrokowo-ruchową i myślenie indukcyjne (czyli od szczegółu do ogółu – jeśli każdy członek rodziny będzie bezpieczny, to wszyscy szczęśliwie dojadą na miejsce).