budowa mózguBardzo często mają miejsce sytuacje, gdy nasze pociechy pragną poznawać części ciała. Gra pt „Jak pracuje mózg?” przede wszystkim dedykowana jest maluchom, którzy są ciekawi tego jak funkcjonuje mózg, a także pragną zaspokoić potrzebę odkrywania, a zarazem poznawania poszczególnych jego rejonów. Przeznaczona również jest dla nieco starszych dzieci, które ciekawi wnętrze mózgu i pragną zgłębić jego tajemnice. Wizyta w gabinecie lekarskim nauczy ich przede wszystkim rozpoznawania części mózgu, które są przypisane do konkretnych zachowań ludzi. Malec uczy się przede wszystkim tego, która partia mózgu odpowiedzialna jest za mowę, za słuch,  myślenie, odpoczynek, rozrywkę. Malec na bieżąco uczy się nazywania poszczególnych części mózgu, zapamiętywania która część odpowiada danemu zachowaniu.

Gra dla dzieci pt „Jak pracuje mózg?” przeznaczona jest dla maluchów, które są ciekawe otaczającego go świata, interesują się zdrowiem lub przyjemnie kojarzy im się wizyta u lekarza. Poznawanie mózgu w grze stanie się fascynującą i wartościową rozrywką dla każdego małego doktorka. Do zadań rodziców należy w pierwszej kolejności wyjaśnienie dziecku tego, jak istotną rolę w życiu człowieka pełni mózg, a zarazem pozwolić mu na swobodne zadawanie pytań. Gra pt „Jak pracuje mózg?” może również pomóc rodzicom w wyjaśnieniu dzieciom, aby nie bały się wizyt u lekarza,  których dzieci bardzo często starają się unikać. Większość z nich nie lubi uczęszczania na wizyty do gabinetu lekarskiego, a regularna gra może zmienić zdanie malca na ten temat.

Przyjemna, intrygująca, a zarazem bogata w cenne informacje gra pt „Jak pracuje mózg?” sprawi, że nasza pociecha będzie gotowa zgłębić wszystkie informacje na temat funkcjonowania mózgu, a także może zadawać bardzo dużo pytań. Każdy malec będzie miał okazję by poczuć się jak prawdziwy doktor, a jednocześnie dokładnie przeanalizować budowa mózgu. Rodzic powinien mieć na uwadze, że jego pociecha jest ciekawa świata, w związku z tym może zadawać bardzo dużo pytań. Każdy rodzic powinien jednak przekazać swojemu malcowi wartościową wiedzę na temat mózgu, a zarazem uczyć go poznawania jego budowy podczas wspólnej gry. Takie rozwiązanie nie tylko będzie dla niego łatwiejsze, ponieważ szybciej przyswoi wiedzę.