darmowe kolorowanki dla dzieci do wydruku

Każde dziecko uwielbia kolorować i choć wszystko zaczyna się na ścianach i meblach, to z czasem owo kolorowanie przenosi się na papier i specjalne książeczki. Dziecko z każdym dniem zwiększa swoje możliwości w tej dziedzinie, osiąga kolejne szczeble plastycznej edukacji i robi coraz to większe postępy. Dobrze jest zatem udostępniać mu coraz większe płaszczyzny, coraz ciekawsze rysunki, coraz ambitniejsze kształty do pomalowania.

Ciufcia.pl posiada na swoich stronach darmowe kolorowanki dla dzieci do wydruku, z których również można skorzystać w celu rozwijania umiejętności dziecka. Kolorowanki te podzielone są zgodnie z wiekiem dzieci i ich możliwościami manualnymi, a zatem nieco łatwiejsze są dla młodszych dzieci i bardziej szczegółowe dla tych starszych. Kolorowanka pt. ”Afryka” znajduje się dziale z grami dl chłopców, ponieważ jest to pozycja skierowana właśnie do nich z uwagi na swoją tematykę. To chłopcy bowiem wcześniej interesują się obcymi plemionami, dalekimi krajami i przygodami z Afryką w tle. Owakolorowanka może spełnić ich oczekiwania pod dwoma względami: po pierwsze pokolorują bohatera swoich przygód, a po drugie wymyślą może jakieś nowe plemię, które będzie wyłącznie ich plemieniem. Kolorowankę można zarówno wydrukować i pokolorować tradycyjna metodą, jak i pokolorować w komputerze korzystając z zamieszczonej na stronie palety barw. Jeśli dziecko zechce pokolorować obrazek w komputerze wówczas wystarczy, że wybierze kliknięciem myszki określony kolor i przeniesie go (również kliknięciem myszki) na określony element obrazka. Kolory są rozmaite, a zatem maluch ma w czym wybierać, a ponadto z pewnością spodoba mu się taka forma decydowania o wyglądzie kolorowanki.

Kolorowanka „Afryka” nie tylko rozwija zdolności manualne dziecka i jego kreatywność, ale również wyrabia w dziecku gust, widzenie barw, estetykę, poprawia koordynacje psychoruchową itp. Ponadto kolorowanka ta zbliża malucha do otaczającego go świata i dzięki niej można mu wytłumaczyć, że na świecie żyją różni ludzie, różniący się od siebie na wielorakie sposoby.