Cenega, oficjalny partner firmy Warner Bros Interactive Entertainment w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech z przyjemnością informuje, że odbyła się premiera gry LEGO Harry Potter: Lata 5-7. Gracze mogą odwiedzić Hogwart na komputerach PC oraz konsolach Xbox360, Playstation 3 oraz PlayStation Portable w podwójnej wersji językowej do wyboru (polskiej lub angielskiej).

 

LEGO Harry Potter: Lata 5-7 jest następcą świetnie przyjętej LEGO® Harry Potter: Lata 1-4 i kontynuacją sagi o Harrym Potterze, Ronie Weasley’u i Hermionie Granger. Ta olśniewająca przygoda zabierze trójkę przyjaciół poza mury Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, do nowych lokacji takich jak Grimmauld Place, Dolina Godryka czy Ministerstwo Magii. Tym razem przygoda oparta jest na podstawie książek „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Pół-krwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Gracze będą mogli doświadczyć ostatnich lat Harry’ego w Hogwarcie i walki z Lordem Voldemortem w ostatecznym starciu dobra ze złem.

 

LEGO Harry Potter: Lata 5-7 dostarczy fanom w każdym wieku zabawnego i interaktywnego sposobu na doświadczenie finałowych rozdziałów książek i filmów o Harrym Potterze”, powiedział Tom Stone, Dyrektor Zarządzający w TT Games. „Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć tę magiczną przygodę w świecie Lego, zainspirowaną tak uwielbianymi postaciami i światem”.

 

LEGO Harry Potter: Lata 5-7 zachęca do nauczenia się i używania nowych uroków i zaklęć, opanowania zaawansowanych technik pojedynkowych, rozwiązywania zagadek i eksploracji nowych lokacji. Nowa mechanika gry pozwoli graczom skorzystać z Weasley Boxes, które zapewniają pomoc i specjalne zdolności dostępne tylko dla grających członkami rodziny Weasleyów. Nowością w LEGO Harry Potter: Lata 5-7 będą także Spectre Specs, pozwalające na zobaczenie niewidzialnych klocków Lego i tworzenie za ich pomocą nowych i zabawnych obiektów. Fani w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności będą mogli przejrzeć torebkę Hermiony i użyć deluminatora Rona podczas 24 fabularnych zdarzeń, a później powrócić do Hogwartu na 16 różnych lekcji.

 

Gra zawiera prosty system swobodnego dołączanie się do gry w trybie kooperacji, w dowolnym momencie. Wraz z dynamicznym podziałem ekranu, daje on dzieciom, rodzicom lub przyjaciołom godziny wspólnej zabawy. Fani będą mogli zagłębić się w ulubionym świecie i odblokować ponad 150 postaci, w tym Fenrira Greybacka, Bellatrix Lestrange i Profesora Horacego Slughorna, ciesząc się humorem i kreatywnym sposobem prowadzenia opowieści, z których słynie seria gier LEGO.