gry duchyZapewne wielu rodziców boryka się z sytuacją, kiedy dziecko przychodzi i mówi, że nie jest w stanie zasnąć w ciemnym pokoju, bo boi się duchów. Dzieci nie tylko mają z nimi koszmary senne, ale również są nauczone, aby traktować je jako te złe istoty, co jednocześnie przekłada się na to, iż czują wobec nich zagrożenie. Warto jednak swojemu dziecku uświadomić, że nie ma się czego bać. Gra dla dzieci pt „Spotkanie z Duchami” może nie tylko sprawić, że nasza pociecha zmieni jego zdanie na temat owych mar, ale przede wszystkim gdy usłyszy ich głos przestanie się bać, bo uświadomi sobie, że duch nie zrobi mu nic złego. Rodzic wówczas powinien wytłumaczyć mu istnienie tych istot, a zarazem powiedzieć, że są one niegroźne.

Wystarczy kliknąć na wybraną zjawę, aby móc usłyszeć jego głos. Gra przede wszystkim dedykowana jest nie tylko wielbicielom zbliżającego się Halloween, ale także dzieciom, które ciekawi świat przepełniony zjawami i innymi istotami. Na pierwszym planie widzimy trzy zjawy, które wyglądają niemal identycznie. Aby jednak nasze dziecko nie bało się duchów warto na podstawie gry duchy wymyślić własne scenariusze zabaw, które przedstawią zjawy w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Rodzic może opowiedzieć bajkę o duchu, który zrobił coś dobrego dla innych lub pomógł komuś.

Intrygujące „Spotkanie z duchami” przerodzi się nie tylko w odkrywanie ich tajemnic, ale również sprawi, że dziecko będzie zafascynowane marami, przez co będzie pragnęło poznać ich świat. W tym celu rodzic ma możliwość stworzenia wielu ciekawych historii, które dziecku przybliżą świat duchów, ich zajęcia, a także przedstawią jakimi cechami charakteru się wyróżniają. Warto jednak mieć w dalszym ciągu na uwadze, że nasza pociecha może się ich bać. Ze względu na to, nie należy opowiadać mu takich historii do poduszki. Świat zjaw może nie tylko stać się obiektem nieustannej fascynacji, ale dziecko regularnie może zadawać pytania, aby zaspokoić własną ciekawość.

Nasza pociecha przede wszystkim nie powinna bać się zjaw, a jeśli będzie należy spokojnie wyjaśnić jej, że te stwory nie są dla niej niebezpieczne. Warto opowiedzieć dziecku bajkę stawiającą duszki w pozytywnym świetle, aby utwierdzić je w przekonaniu, że rzeczywiście nie musi się niczego z ich strony obawiać. Gra „Spotkanie z duchami” nie tylko pozwoli usłyszeć głos ducha, ale również sprawi, że dziecko będzie widziało, jak dany duch się zachowuje.