gry magiczneDzisiejsze gry komputerowe to cała masa przyjemności zarówno dla starszych dzieci jak i dla tych najmłodszych. Warto tylko wiedzieć, gdzie ich szukać i co można przez nie osiągnąć dla rozwoju swojej pociechy. Szukających rodziców, którzy mają małe dzieci, powinny zainteresować gry zamieszczone w serwisie ciufcia.pl, w dziale – domek dla lalek. Znajdą oni tutaj bowiem niezwykłe gry magiczne, gry muzyczne i ubieranki, a każda z nich dostarczy maluchowi całkiem nowych wrażeń.

Godną polecenia pozycją jest gra muzyczna pt.”Wiatraczki”. Jest to gra bardzo prosta i właściwie nie wymagając większych zdolności manualnych u dziecka, a zatem nawet maluszek, który po raz pierwszy będzie trzymał myszkę w rączce, powinien sobie z nią poradzić. W tej grze dla dzieci bowiem nie chodzi o zdolności manualne malucha, ale o jego zdolność obserwacji, słuchania i kojarzenia. Maluch ma za zadanie uruchomić trzy wiatraczki, z których każdy ma innych kształt i kolor. Pierwszy jest kształcie czerwonego koła, drugi to zielony trójkąt, trzeci – niebieski kwadrat. Wiatraczki różnią się od siebie, ale po ich uruchomieniu, a zatem, gdy zaczną się kręcić, mają jeden cel – grać muzykę niczym pozytywka. Muzyczka jest bardzo spokojna i pozostaje w idealnej harmonii z ruchem wiatraczków, przez co wpływa uspokajająco i wyciszająco na dziecko. Wiatraczki natomiast kręcą się płynnie w jedną stronę dając maluchowi szansę zaobserwowania zmian w swoim wyglądzie – kręcący się trójkąt i kwadrat wyglądają jak koło, a kręcące się koło pozostaje nadal sobą. Dziecko może każdej chwili wyłączyć dowolny wiatraczek i ponownie wprawić go w ruch.

Gra charakteryzuje się dużym spokojem i płynnością, przez co małe dzieci odbierają ją bardzo pozytywnie. Kręcące się wiatraczki to nie tylko sposób na naukę podstawowych figur geometrycznych, ale również metoda wyciszenia i osiągnięcia u dziecka zdolności większego skupienia. Barwne kolory wiatraczków ułatwiają ich rozpoznawanie i rozróżnianie od siebie, a także znacząco pobudzają wyobraźnie najmłodszych. Dziecko obserwujące wiatraczki z pewnością bardzo szybko nauczy się również rozpoznawać odpowiednie figury geometryczne w otaczającym je świecie.