Windows_7_Wallpaper_-_Ecology

Jeszcze niedawno ludzie wybierali ekologiczne rozwiązania ze względów oszczędnościowych. obecnie jest to styl życia preferowany przez coraz więcej osób. Rodzice chcieliby, by także ich dzieci żyły w zgodzie z naszą planetą. Dlatego warto maluchom wpajać pro-ekologiczne postawy już od najmłodszych lat. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Poniżej prezentujemy kilka rozwiązań, które w prosty sposób można wprowadzić do swojego codziennego życia. Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żebyście sami stosowali reguły, o których piszemy. Więc: jeśli już wyznaczycie zasady, to przestrzegajcie ich konsekwentnie. Dzieciaki patrzą przez cały czas i bardzo szybko wyłapują kłamstewka i nagięcia (nie u siebie, a u dorosłych ;) ).

Śmieci

1. Segregujcie śmieci. Możecie korzystać ze wspólnych pojemników, ale możecie też postawić mini-pojemniczki, w których dzieciaki będą składowały swoje odpadki. Wypełnienie każdego śmietniczka może być związane z otrzymaniem nagrody.

2. Wykorzystujcie odpady. Z butelek, korków, kapsli i wielu innych rzeczy, które na pozór są nikomu już niepotrzebne, można stworzyć ciekawe zabawki, a dzieciom pokazać, jak wygląda wtórne przetwarzanie tworzyw.

Woda

3. Podczas mycia zębów nalewajcie wodę do kubeczków.

4. Naczynia myjcie nie pod bieżącą wodą, a nalewając wodę do większego garnka lub miski.

Energia

5. Wyłączajcie światło po opuszczeniu pomieszczenia, w którym nie przebywają inne osoby.

6. Wyłączajcie sprzęty AGD i RTV – nie za pomocą pilota, a za pomocą przycisku znajdującego się na obudowie.

7. Odłączajcie od prądu ładowarki i akumulatory.

Ciufcia jest Patronem Medialnym tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej. W tym roku FMF promuje również zachowania ekologiczne, o czym więcej przeczytacie TUTAJ, a nasze ekologiczne zabawy znajdziecie TUTAJ.