jaki plecak kupić

Wakacje, wakacje i powoli już po wakacjach. Za niewiele ponad dwa tygodnie dzieciaki wrócą do szkół. A jeśli iść do szkoły to tylko z plecakiem. Dzisiaj radzimy Wam, jak wybrać tornister, aby dziecko czuło się nie tylko komfortowo, ale i zdrowo!

1. Wybierz plecak z szerokimi, wyściełanymi paskami na ramionach. Wybierz taki, gdzie można regulować długość ramion, dzięki czemu ciężar wewnątrz tornistra będzie rozłożony równomiernie.

2. Wybierz solidny plecak z – najlepiej – plastikowym wykończeniem dna. Dzięki temu będzie się wolniej zużywał, nie będzie przemakał i ochroni książki nawet, gdy dziecko postawi go na śniegu.

3. Zwróć uwagę na liczbę przegródek w plecaku. Dodatkowe kieszenie pozwolą równomiernie rozłożyć ciężar i lepiej poukładać rzeczy.

4. Część plecaków wyposażona jest w dodatkowe uchwyty, pętle i klamry, które pozwalają na przypięcie dodatkowego worka z np. obuwiem. Pomyśl, czy tego typu akcesoria będą potrzebne również Twojemu dziecku.

5. Jeżeli chcesz, by Twoje dziecko samodzielnie chodziło do szkoły zwróć uwagę na to, czy plecak posiada odblaskowe elementy, które poprawią jego widoczność.

6. Przy pakowaniu plecaka pamiętaj, że nie powinien on ważyć więcej niż 20% masy ciała Twojego dziecka, dziecko powinno nosić go na obu ramionach, a pakując wyposażenie tornistra powinno zaczynać się od umieszczania w nim rzeczy najcięższych.

Część rodziców stanie w tym roku przed wyzwaniem zakupu pierwszego plecaka dla swoich pociech. Warto pamiętać, że nawet najładniejszy i najbardziej kolorowy plecak nie będzie spełniał dobrze swojego zadania, gdy będzie niewygodny.
.