You-Cant-Have-It-630x390

Wszyscy uczymy swoje dzieci prawdomówności. Ale prawda jest taka, że każdemu rodzicowi od czasu do czasu zdarzy się rzucić niewinne kłamstewko. Poniżej prezentujemy listę tych, które naszym zdaniem są najpopularniejsze. Sprawdź, ile z nich popełniasz i Ty!

1. Słodycze się skończyły

Ukryte gdzieś głęboko za paczką kawy lub puszką z herbacianymi torebkami tak naprawdę czekają na zjedzenie. Czy to wieczorem, gdy dzieci już będą w łóżkach, czy przez nie same, ale dopiero następnego dnia.

2. Zginął!

Gdy nadchodzi czas, aby maluch powiedział Do widzenia smoczkowi lub butelce, wielu rodziców woli powiedzieć, że te zaginęły i przeczekać chwilową burzę niż tłumaczyć, że dziecko jest za duże.

3. Następnym razem

Taktyka opóźniana skutkuje w przypadku mniejszych dzieci. Gdy dorastają, Następnym razem nie jest już tak skuteczne – pięciolatki zaczynają domagać się wypełnienia złożonych obietnic.

4. Dzieci przynosi bocian

Niech stwierdzenie o bocianie będzie symbolem dla wszelkich odpowiedzi udzielanych naszym pociechom na pytanie: skąd się biorą dzieci?

5. Święty Mikołaj / Gwiazdor

Niezależnie, czy wierzysz w niego, czy nie, prawdopodobnie podkładasz w jego imieniu prezenty pod choinkę. Wszystko, byle uczynić dzieciństwo bardziej magicznym.

6. Zepsuło się

W zabawce, której dźwięku masz już dość, nareszcie wysiadły baterie? Można je wymienić i dalej męczyć uszy niechcianym dźwiękiem. Albo…

Niewinne kłamstewko od czasu do czasu nie powinno zaszkodzić. Ale nie wolno ich nadużywać, bo wtedy tracą swoje pomocne działanie.

Inspiracja