łatwe gry dla dzieciŚwiat przyrody jest dla każdego dziecka bardzo fascynujący. Przychodzi nawet taki czas, gdy nasz maluszek zaczyna łapać wszystkie robaczki, skubać listki, grzebać patykiem w mrowisku itp. Dobry rodzic powinien wówczas dostarczyć dziecku odpowiednich rozrywek, które pokazałyby mu świat przyrody we właściwy sposób i zaznajomiłyby go z właściwym postępowaniem wobec innych żywych organizmów, ich domów i wszystkiego co je otacza.

Sposobów do tego celu jest wiele, ale spośród nich warto wyróżnić jedną pozycję, jaką jest gra pt. „Mrówki”.  Gra ta polega na rozmieszczaniu małych mrowisk na planszy. Mrowisk tych może być ogólnie dwadzieścia, a z każdego z nich mrówki zaczynają wędrować w stronę pozostałych. Takie łatwe gry dla dzieci, jak właśnie „Mrówki”, mogą mimo swej prostoty, dostarczyć maluchowi wiele emocji. Początkowo dziecko będzie chciało po prostu zobaczyć ile mrówek może wędrować po planszy i czy z każdej dziurki owe mrówki wyjdą. Następnie maluch zacznie obserwować ruch mrówek i jego kierunki. Jeszcze później przyjdzie czas na umiejscawianie mrowisk w pewnych logicznych dla dziecka zależnościach. Ostatecznie dziecko powinno zacząć próbować tworzyć z mrowisk ciekawe kształty czy figury geometryczne. Oczywiście każdy etap może przećwiczyć z rodzicami, którzy uświadomią swojemu dziecku, jakie możliwości ma gra i po co została stworzona.

„Mrówki” rozwijają zdolności manualne dziecka, logiczne myślenie, spostrzegawczość, zdolność obserwacji, pomysłowość i wiele innych ważnych dla jego rozwoju cech. Ponadto gra jest dostosowana do wieku dziecka, a zatem nie powinna żadnemu maluchowi sprawić większych trudności. Dodatkowa zaletą jest jej przyjemna kolorystyka, sympatyczny wygląd mrówek i fajne dźwięki. Gra dla dzieci „Mrówki” przybliży również malucha do świata przyrody, da mu szanse na poznanie podstawowych zasad życia mrówek i dzięki temu sprawi również, że dziecko zacznie szanować ciężką prace tych małych stworzonek. Rodzicom z pewnością propozycja przypadnie do gustu bowiem może ona zainteresować dziecko na dłuższy czas, a zatem będzie ona dla maluchów nie tylko nauką, ale również dobrą, interesującą zabawą.