12

Temperatury za oknem dają się we znakiem już chyba nawet najbardziej zatwardziałym wielbicielom wysokich temperatur. Gdy słoneczny żar leje się z nieba warto ochłodzić organizm swój i swoich dzieci. Szczególnie wtedy, gdy w znajdującej się nieopodal budce podają przepyszne lody.

Większość rodziców jednak wie, czym grozi lodowa uczta w przypadku mniejszych dzieci. Przy tak wysokich temperaturach, jakie panują obecnie nie mamy serca pisać o kaloryczności lodów lub o czymś, czym można je zastąpić. Jedynie zwracamy uwagę, by zachować ostrożność! Z naszych obserwacji wynika, że lody mogą sprawić kłopoty rodzicom. Jakie?

Podane lody mogą być zbyt duże

Wszystkie lody, nawet te w rozmiarze „mały” są dla dzieciaków zbyt duże. Ostatnio udając się po deser poprosiliśmy o właśnie taką porcję i z przerażeniem (przynajmniej w naszych, dorosłych oczach) obserwowaliśmy rozmiar przysmaku, który zaraz znajdzie się… wszędzie.

Pogoda roztopi je w minutę

W taką pogodę, jaką mamy za oknem duży rozmiar deseru nie jest jedynym problemem. Dużo większy stanowi pogoda, która spowoduje, że lody znikną szybciej niżby się mogło wydawać.

Lody będą w rożku

1a

Lody umieszczone w rożku są chyba najbardziej brudzącymi ze wszystkich. Obecnie w wielu miejscach rodzice mogą wybrać, czy chce zamówić deser podany w rożku czy w kubeczku. Gdy topić zaczyna się ten drugi sytuację można  jeszcze opanować.

Zabraknie serwetek

Czy brać ich tysiące i sprostać złowrogim spojrzeniom pracownika czy zabrać tylko kilka? Liczba serwetek ma znaczenie, gdy zjadasz lody z dzieckiem. Prawdopodobnie będziesz ich potrzebować o wiele więcej niż w przypadku, w którym zjadasz je samodzielnie. Nie przejmuj się obsługą, bierz ile Ci potrzeba. Inaczej, zamiast cieszyć się deserem, będziesz zastanawiać się,  jak wytrzeć zabrudzenia.

Lody czekoladowe są widoczne na każdym materiale

I nic z tym nie można zrobić.

211

Mimo tych wszystkich niebezpieczeństw uważamy, że w letnie dni warto skusić się na lodowy deser: Przynajmniej w ten sposób ochłodzić  odrobinę swój organizm.

Inspiracja tutaj