madagaskar onlineDziecięca fantazja nie ma granic, a rodzice powinni każdemu maluchowi umożliwić zabawę własną wyobraźnią i prace nad poszerzaniem jej granic. Gry kolorowanki są jedną z metod stymulacji wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych nawet najmłodszych dzieci. Warto zatem po nie sięgać przy każdej okazji i pokazywać maluchowi jak dzięki kredkom i pisakom można zmieniać świat.

Gra pt. „Kolorowanki Lemur” to nic innego jak tylko madagaskar online tzn. kolorowanka nawiązująca do słynnej już bajki „Madagaskar”. Dziecko ma tutaj za zadanie pokolorować bohatera bajki – uwielbianego króla Juliana. Postać ta pojawia się w kolorowance ponieważ jest niezwykle pozytywną i budzącą wyłącznie dobre odczucia dzieci. Król Julian jest zarówno zabawny w bajce jak i na rysunku, a dziecko będzie się cieszyć, że może zdecydować o jego kolorystyce, a zatem o jego zewnętrznym wyglądzie. Lemur może mieć zarówno brązowe futerko i biały brzuszek, jak i niebieskie łapy i zieloną głowę. Wszystko zależy od pomysłowości dziecka, jego fantazji i zdolności plastycznych. Gra, tak jak wszystkie kolorowanki na ciufcia.pl, jest prosta i łatwa w obsłudze. Kolorowankę można również wydrukować. Rodzice mogą dziecku pomóc w kolorowaniu jeśli maluch nie radzi sobie jeszcze z myszką komputerową. Mogą oni również wspomagać pracę dziecka i pozwolić mu na usprawnienie zdolności manualnych poprzez korzystanie z niej.

Kolorowanka jak widać może mieć sporo zalet, które warto wykorzystać aby dziecko było bardziej kreatywne, pomysłowe i aby upiększyło swoją artystyczna duszę. Warto malucha zachęcać do tego typu zabawy, a bajkowe postacie mogą być przy tym bardzo przydatne. Łatwiej bowiem maluchowi zaakceptować fakt kolorowania znanego bohatera niż obraza, z którym nic go nie wiąże i ciężko  mu go zrozumieć. Wymyślanie futra znanych postaci to niewątpliwie niezwykła zabawa a jej prowadzenie może motywować do dalszych prób i poszukiwania nowych wyzwań plastycznych.

Kolorowanka „Lemur” to zabawa godna polecenia zarówno dla maluchów jak i starszych dzieci, bowiem kolorowanki stanowią dobrą zabawę i są potrzebne na każdym etapie rozwoju naszego dziecka.