Oto zdanie naszej ekspertki, mgr Beaty Płażewskiej, na temat Ciufci:

Nie można zatrzymać zmian, jakie zachodzą w kulturze, obyczajach, i które w dużej mierze związane są z postępem cywilizacyjnym, nowymi odkryciami w świecie techniki, nauki. Dotrzymując im kroku, jak również zostając w tyle za nowinkami, często możemy czuć się zagubieni i osamotnieni, gdyż inni nam nie towarzyszą, nie rozumieją „naszego” świata, naszych zainteresowań, fascynacji.

Ciufcia może zaoferować szansę połączenia światów dzieci i dorosłych, pogodzić pragnienie dziecka bycia razem z rodzicem i spędzania czasu wykorzystując możliwości jakie niesie ze sobą internet. Czasem słyszę, jak rodzice mówią, że chętnie pobawiliby się ze swoim dzieckiem, ale ono się szybko nudzi, lub że już nie nadążają za jego zainteresowaniami.

Pomysły spędzenia wolnego czasu, bycia z dzieckiem proponowane przez Ciufcię mogą umocnić u rodziców poczucie własnych kompetencji i wartości dla dziecka, pomóc w zbliżeniu się do dziecka, zaprzyjaźnieniu z nim. Dziecko z kolei zobaczy, że ma w domu kogoś, kto nie tylko czegoś wymaga, ale z kim można się świetnie bawić i kogo po prostu się bardzo lubi (a wtedy i obowiązki wykonuje się chętniej).