jak nauczyć dziecko korzystać z nocnikaJednym z największych stresów jakie przeżywają rodzice w czasie wychowywania swoich pociech jest na pewno trening czystości. Wielokrotnie zadają sobie pytanie: jak nauczyć dziecko korzystać z nocnika? Nauczenie dziecka korzystania z nocnika staje się bowiem dzisiaj prawdziwym wyczynem, szczególnie, gdy pod uwagę weźmiemy wszechobecność pampersów i wygodę ich stosowania. A przecież, korzystanie z nocnika, a później z dużej toalety, jest bardzo ważne dla każdego człowieka, który chce w prawidłowy sposób funkcjonować w społeczeństwie. Rodzice zatem muszą się bardzo mocno postarać, aby przekonać swojego malucha do wspomnianego przedmiotu i korzystania z niego za każdym razem, gdy będzie taka konieczność.

Gra pt.”Nocnik” to świetna okazja ku temu, żeby dziecko przekonać do treningu czystości. Gra zachęca już od samego początku, bowiem jej bohaterem jest malutki skunksik, który siedzi na nocniku i robi kupkę. Zadaniem malucha jest mu pomóc klikając myszką. Każde kliknięcie to kupka bliżej celu. Gdy zwierzątko wreszcie się wypróżni, słychać fanfary i brawa.

Gra ma wyjątkowo przyjemną grafikę, przez co tak trudne, mało ciekawe, albo straszne zajęcie, jak robienie kupki, zyskuje dla dziecka nową rangę. Dziecko zaczyna się cieszyć sukcesami zwierzątka, bawią je jego odgłosy i starania, fascynuje wygląd łazienki, papier toaletowy, nocnik i sama kupka przybierająca w końcowym efekcie wygląd ładnego stożka. Gra jest zatem dla dziecka ładna, przyjemna i atrakcyjna, przez co korzystanie z nocnika w rzeczywistości, również może stać się atrakcyjne. Rodzice, którzy pozwolą dziecku na grę w „Nocnik”, będą mieli dodatkowe argumenty zachęcające malucha do samodzielnego korzystania z toalety. Mogą oni na przykład przypominać maluchowi, jak zwierzątko robiło kupkę, albo zafundować mu takie same oklaski jakie dostał skunksik po wykonaniu zadania.

Gra jest motywująca, zachęcająca, łatwa w obsłudze, bardzo czytelna i dostosowana do potrzeb rozwojowych dziecka. Mały skunksik na pewno zjedna do siebie nie tylko małych użytkowników serwisu ciufcia.pl, ale również tych dużych, którzy uśmiechną się widząc jego poczynania na nocniku, śmieszne miny i pełne zadowolenie na samym końcu.