wyprawka

Początek roku szkolnego coraz bliżej. Dla części dzieciaków będzie to ich pierwszy kontakt z systemem edukacji. To stres nie tylko dla nich, ale i dla rodziców, którzy muszą zmierzyć się z nie lada wyzwaniem: zakupem pierwszej szkolnej wyprawki. Znaleźliśmy dla Was 4 wskazówki, które pomogą na ostatniej prostej przed szkolnym startem.

1. Książki

To właśnie one stanowią główny koszt związany z rozpoczęciem nauki. Jeżeli maluch nie ma starszego rodzeństwa, od którego może otrzymać książki w spadku, to rodzice często szukają taniego rozwiązania. Standardowe zakupy w księgarni wiążą się z dużymi wydatkami. Dlatego warto poszukać alternatywy. Taką stanowić mogą aukcje i sklepy internetowe, targowiska lub kiermasze, które organizują niekiedy same szkoły.

Warto popytać też bliższej i dalszej rodziny. Wprawdzie podręczniki dla pierwszoklasistów zmieniają się bardzo często, ale zapytanie nie kosztuje nic.

2. Kupowanie w pakietach

Jeżeli już chcemy zdecydować się na zakupy w księgarni, to warto postawić na jedno miejsce. Szczególnie teraz, gdy wiele księgarni decyduje się na promocje. Zakupy pakietowe opłacają się również w przypadku księgarni internetowych. Dzięki nim zapłacimy za przesyłkę tylko raz (lub w ogóle jej unikniemy, gdyż część sprzedawców decyduje się na darmowe dostarczenie towarów po przekroczeniu określonej kwoty).

503942f6c72b0_k1

3. Okładki

Kupując dzieciom zeszyty warto postawić na te w miękkich oprawkach. Po pierwsze: są lżejsze. Po drugie: są mniejsze. Po trzecie: dzieci mogą samodzielnie je oprawić. Przygotowanie gazetowej oprawki jest bardzo proste, a maluchy mogą same pokolorować, poobklejać lub pomalować zabezpieczenie zeszytu.

4. Promocje w marketach

Kupując farby, długopisy, kredki, plastelinę i inne przybory warto na początku pomyśleć, które z nich faktycznie będą dziecku potrzebne już na samym początku roku szkolnego. Część zakupów można przełożyć w czasie. Po pozostałe najlepiej udać się na łowy do supermarketów, gdzie w tym okresie natkniemy się na dużą liczbę różnych promocji.

Robiąc zakupy dla dziecka pamiętajmy, że przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na komfort i zdrowie malucha (szczególnie w przypadku plecaka, o czym pisaliśmy TUTAJ). Z drugiej strony atrakcyjne wizualnie przybory zachęcą smyka do chodzenia do szkoły.