dom duchówPo załadowaniu gry na pierwszym planie znajduje się tytułowy dom duchów. Po kliknięciu myszką w dowolnie wybrane okno zaświeci się, a dziecko może poznać go od środka klikając na drzwi. Po wykonaniu tego kroku zza drzwi możemy dostrzec niebieskiego nietoperza, a dziecko wraz z rodzicem przenoszą się na korytarz Domu Grozy. Ich oczom ukazują się kolejne drzwi, okno wraz z kolejną zjawią, stara szafa i obraz. Po wybraniu przykładowo drzwi, ukazują nam się kolejne i następne. Po czym przechodzimy na słoneczną plażę, na której opalają się zjawy. Dla rodzica jest to doskonały moment, żeby wyjaśnić maleństwu, iż nie powinno bać się tych stworów. Warto je nakierować, ze mary potrafią być również tymi dobrymi. Po kliknięciu na któregoś z nich wracamy do punktu wyjścia. Natomiast po zaznaczeniu przedmiotu takiego jak szafy, trumny, czy inne przedmioty naszym oczom ukazują się kolejne rozmaite duchy.

Dziecko przede wszystkim w trakcie gry dom duchów poznaje ich tajemniczy świat z perspektywy obserwatora, a także rozwija swoją wyobraźnię. Rodzic ma możliwość wytłumaczenia mu, że nie ma powodu, żeby bał się duchów. Może w tym celu najpierw pokazać mu złe zjawy, a następnie otworzyć drzwi, za którymi ukazuje się plaża wraz z sympatycznymi duszkami. Dzięki temu młody gracz nie tylko dostrzeże pomiędzy nimi różnicę, ale również utwierdzi się, iż nie ma powodu do obaw. W wyobraźni dziecka Dom Grozy funkcjonuje jako schronienie dla różnych zjaw, aczkolwiek plaża kojarzy mu się dość pozytywnie, przez co dziecko także duchy obecne na plaży traktuje jako te dobre.

Za pomocą gry dla dzieci„Dom Grozy” każda pociecha ma możliwość poznania tajemniczego świata duszków od podszewki, dlatego ważne, aby rodzic mu towarzyszył w trakcie gry, żeby dziecko się ich nie bało. Warto jednak cały czas mu powtarzać, że duchy nie są straszne, aby nie tylko uświadomić mu, że nie są dla niego niebezpieczne, ale również sprawić, aby spojrzał na nie z innej perspektywy. Rodzic przede wszystkim powinien wytłumaczyć dziecku czym są te stwory oraz że nie powinno się ich obawiać, ponieważ nie są groźne. Warto jednak mieć na uwadze, że nasze maleństwo może być zafascynowane duszkami, tym jak wyglądają, zachowują się w grze, a także zadawać dużo pytań. Należy przede wszystkim sprawić, aby dokładnie poznawało ich świat, a także wykształcić w nim zdolność, aby traktowało dom duchów z przymrużeniem oka. Warto jednak obserwować reakcje maleństwa, gdy będzie poznawało po kolei stwory. To pozwoli rodzicowi zaobserwować, jak dziecko reaguje na ducha oraz jaki ma do niego stosunek. Nie mniej jednak warto zadbać o to, aby dziecko nie grało w grę wieczorem, ponieważ może bać się duchów i mieć problemy z zaśnięciem.