odbicie światłaZa pomocą tej gry dziecko ma możliwość poznać otaczający go świat, a także zachodzące w nim przemiany przyrodnicze. Fascynująca gra przyrodnicza pt „Światło i cień” pomaga nauczyć naszą pociechę rozróżniania nocy od dni, pór roku, a także tworzyć własne zabawy wykorzystując ową grę. Przykładowo, możemy zagrać razem z nią w odgadywanie godzin, pór roku, a także nauczyć poznawania określonych zjawisk. Na pierwszym planie gry znajdują się drzewa, krzewy, których nie możemy w żaden sposób poruszyć, pełnią funkcje nieruchome na planszy. Natomiast słońce, ukryte za krzewami to obiekt ruchomy, którym możemy dowolnie kierować. Wystarczy za pomocą myszy kliknąć na słońce, aby obiekt stał się ruchomy. Następnie możemy dowolnie je ustawiać, dzięki czemu dziecko może zaobserwować odbicie światła i cień w dowolnym miejscu. Na tej podstawie rodzic może wymyślać nowe zgadywanki, uczyć rozpoznawania wschodzącego i zachodzącego słońca.

Gra „Światło i cień” przede wszystkim uczy obserwacji i wykształca w dziecku zdolność do zapamiętywania określonych zjawisk przyrodniczych. Polecana jest dla najmniejszych pociech, które poznają świat poprzez obserwację. Warto zatem razem z dzieckiem usiąść i nauczyć go rozróżniania poszczególnych zjawisk. Przy pomocy tej edukacyjnej gry dla dzieci możemy nie tylko wielu rzeczy nauczyć, ale również tworzyć własne scenariusze zabaw. Rodzic przede wszystkim ma możliwość kontrolowania nauki dziecka, a także ma pomagania mu w poznawaniu zjawisk i świata. Malec przede wszystkim uczy się spostrzegawczości, poznaje geografię, zjawiska przyrodnicze, rozwija pamięć w odgadywaniu która jest godzina, a także porównywania zdobytej wiedzy z wiedzą praktyczną popartą realistycznymi przykładami. Rodzic ma naprawdę wiele możliwości, aby dziecko nauczyć wielu przydatnych rzeczy za pomocą owej gry. Warto więc nauczyć je jak rozpoznawać poszczególne etapy dnia na przykładzie gry „Światło i cień”.

Dzięki wspólnie spędzonej zabawie z naszą pociechą przy grze, mamy możliwość nadzorować jego postępy w nauce przyrody, ale również utwierdzać się w przekonaniu, iż prawidłowo rozpoznaje ono poszczególne zjawiska, czyli np. odbicie światła. Gra „Światło i cień” uczy przede wszystkim zapamiętywania i poznawania zjawisk zachodzących w przyrodzie i codziennej rzeczywistości, warto więc dokonać wszelkich starań, aby dziecko znało je dość dobrze, ponieważ taka wartościowa wiedza przyda mu się w przyszłości.