Strona przedszkola to (prócz poczty pantoflowej;-) jedno z ważniejszych źródeł informacji dla rodziców podczas wybierania przedszkola dla swojego dziecka.

By zachęcić przedszkola do prowadzenia własnych stron, Przedszkolowo.pl uruchomiło narzędzie do tego celu – proste w obsłudze z gotowymi projektami graficznymi, dziki któremu można prowadzić darmowe strony przedszkoli.

Przedszkole może aktywować stronę dosłownie w kilka minut i wprowadzać bieżące informacje dla rodziców, wzbogacane fotografiami i załącznikami do pobrania. Co więcej – informacje może wprowadzać wiele osób reprezentujących przedszkole!

Aktywacja strony odbywa się w trzech krokach:

  1. Najpierw wybierasz z bazy przedszkoli to, dla którego chcesz aktywować stronę internetową
  2. Potem ustalasz adres strony dla swojego przedszkola (według wzoru: www.wymyślony-adres.przedszkolowo.pl)
  3. Na końcu wybierasz projekt graficzny – spośród wielu gotowych szablonów.

Tym sposobem strona jest gotowa do wprowadzania komunikatów oraz relacji z prowadzonych w przedszkolu działań. Można także wprowadzać dodatkowe podstrony – samemu określić ich nazwy, liczbę, a także to, czy są w danym momencie wyświetlane na stronie.

Publikacja wpisów

Do publikowanych relacji i komunikatów mogą być dodawane (poza tekstem):

  • zdjęcia – z nich automatycznie tworzona jest fotogaleria,
  • załączniki – np. wzory dokumentów do pobrania czy prezentacje stworzone dla rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola lub osób, które dopiero zastanawiają się nad tym, w której placówce ich dziecko powinno rozpocząć edukację.

Wspólne prowadzenie strony

Darmowe strony przedszkoli mogą być prowadzone wspólnie. Do osoby, która aktywowała stronę przedszkola, mogą dołączyć inni nauczyciele, którzy chcieliby współtworzyć stronę – wystarczy, że zostaną zaproszone przez aktualnego moderatora strony, lub same poproszą o przyjęcie do moderatorów.  Każda z nich będzie mogła publikować ogłoszenia, wgrywać pliki czy dzielić się wrażeniami z przeprowadzonych inicjatyw.

Katalog przedszkoli

Doskonałym dodatkiem do przedszkolnych stron, jest katalog placówek, w którym dane są aktualizowane bezpośrednio przez nauczycieli prowadzących strony. Odbywa się to automatycznie – w momencie, w którym nauczyciel nanosi zmiany w danych kontaktowych na stronie przedszkola.

Więcej o stronach dla przedszkoli przeczytacie na stronie projektu: Przedszkolowo.pl - darmowe strony przedszkoli 
Polecamy! :) Dajcie znać zaprzyjaźnionym przedszkolom! :)