ucieczkaWesołe zabawy na arenie, niezwykłe akrobacje, ujarzmione dzikie zwierzęta, odważni ludzie, żywiołowa muzyka – to wszystko co pokazuje i daje widzą cyrk ma prawo zachwycać i zachęcać do jego odwiedzin. Dla małych dzieci cyrk jest tak fantastyczny jak dla dorosłego statek kosmiczny. Nie dziwią zatem ich wiele oczy i otwarte buzie, gdy na arenie pojawia się stado dzikich kotów, albo gdy klaun czaruje bukiet kwiatów z chusteczki.

Serwis ciufcia.pl przygotował dla najmłodszych bardzo zabawne spotkanie z cyrkiem pt. „Gonitwa”. Ta gra dla dzieci to bardzo zabawna ucieczka różnych postaci przez ich największymi strachami. Początkowo na arenie pojawia się dyrektor cyrku, elegancko ubrany w smoking i cylinder. Ucieka on w popłochu, gdy tuz zanim wbiega groźny lew. Lwa z areny przepędza słoń, natomiast słonia przegania malutka myszka. Grze towarzyszy bardzo wesoła, cyrkowa muzyka i kolorowe dekoracje.

Choć gra może dorosłemu wydawać się nudna, to należy przede wszystkim zauważyć jaki wpływ ma na najmłodszych graczy. Po pierwsze wywołuj u nich olbrzymi uśmiech zarówno na widok poszczególnych postaci, jak i z powodu samej fabuły. Gra jest zabawna i daje powód do śmiechu, a zatem jednocześnie rozluźnia, odstresowuje, daje poczucie zadowolenia. Po drugie maluch spotyka w tej grze bardzo barwne postacie, zacząwszy od nieco karykaturalnego dyrektora, poprzez muskularnego lwa, wypłoszonego słonia, aż do całkiem malutkiej, sympatycznej myszki. Spotkanie ze zwierzakami pozwala maluchowi poznać je bliżej, nauczyć się ich nazw i zwyczajów. Dziecko zauważa również różnice między gatunkami i świetnie się bawi w czasie owej nauki. Po trzecie, gra uczy, że czasami jedynym rozwiązaniem trudnej sytuacji, okazuje się być zwykła ucieczka z danego miejsca. Dziecko zatem uczy się, że przed niebezpieczeństwem należy uciekać bowiem, niektóre rzeczy zwierzęta, lub osoby mogą być naprawdę groźne dla zdrowia i życia.

Gra jest bardzo kolorowa, wesoła, opatrzona zachęcającą muzyką. Jest ona nie tylko grą edukacyjną, ale również sposobem na pierwsze oswojenie dziecka ze światem cyrku, z jego atmosferą i zwyczajami. Dziecko może bardzo interesująco i przyjemnie spędzić czas, a gra dostarczy mu wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń, o których będzie mogło porozmawiać ze swoimi rodzicami.