gra kurczakiKażdy dorosły wie, że są gry mniej i bardziej rozwojowe, kreatywne, czy też decyzyjne. Warto jednakże dla swoich pociech szukać takich gier, które nie tylko dostarczą im rozrywek i odpowiednich bodźców, ale również nauczą czegoś o otaczającym świecie, o przyrodzie, o tradycjach, o tym co piękne i wartościowe.

Serwis ciufcia.pl ma do zaoferowania wyjątkowy dział , w, którym głównymi bohaterami gier są urocze kurczaki. Każda taka gra kurczaki traktuje jako wyjątkowe postacie i godnych bohaterów dziecięcej rozrywki. Niejedno dziecko z pewnością będzie zachwycone poznając świat małych, żółciutkich zwierzątek, o których nie tylko mówią różne opowieści, ale również z którymi związana jest nasza tradycja wielkanocna. Świetną propozycją jest gra pt. „Śmigus Dyngus”, która nawiązuje właśnie do tej tematyki. Polega ona na oblewaniu małego kurczaczka wodą z kubeczka, psikawki albo z węża ogrodowego. Mały kurczaczek po oblaniu wodą jest cały mokry, ale nie gniewa się, ponieważ wielowiekową tradycją jest to, że w pierwsze święto wielkanocne polewamy się wodą. Kurczaczek śmieje się i jest zadowolony ze świetnej zabawy, co widać po jego uśmiechniętym dzióbku i śmiesznie nastroszonym czubku. Gra nie ma końca, kurczaczka można polewać tak długo jak tylko dziecko zechce.

Każde dziecko, które zapozna się z grą zobaczy, że warto czasem pielęgnować tradycje bo mogą one przynieść wiele radości i dobrej zabawy. Ponadto korzystając z tej pozycji można wytłumaczyć dziecku, że są gry i zabawy dopuszczalne w określonych dniach, ale nigdy nie mogą one być wykorzystywane w celu zrobienia komuś przykrości, czy krzywdy. Jednym słowem w czasie zabawy kurczaczek musi być zawsze uśmiechnięty – tylko wówczas zabawa ma sens i jest naprawdę przyjemna.

Gra jest bardzo kolorowa, jak to na gry wielkanocne przystało. Kurczaczek jest żółciutki i bardzo sympatyczny dlatego zachwyci niejedno dziecko. Całość opatrzona jest sympatyczną i wesołą muzyką. Gra dla dzieci kurczaki jest bardzo ciepła, pozytywna, nie zawiera nawet najmniejszych negatywnych elementów. Mogą się nią zainteresować również najmłodsze dzieci, bowiem konieczna jest wyłącznie znajomość podstaw obsługi myszki komputerowej.