gry memoryZdolność zapamiętywania i utrzymywania pewnych elementów w zbiorach swojej pamięci, jest dla każdego człowieka bardzo ważna. Należy zatem wyrabiać te zdolności już od najmłodszych lat i starać się, aby nasze dziecko miało jak najwięcej możliwości pracy nad własna pamięcią. Właśnie dlatego trzeba korzystać  z różnych stymulujących pamięć gier, zabaw, książek i rysunków. Specjaliści od rozwoju dziecka polecają bardzo często do tego celu gry memory, które nie tylko stanowią metodę pracy z dzieckiem, ale również dostarczają mu wiele dobrej zabawy.

Gry memory” na ciufcia.pl to gra polegająca na odkrywaniu kolejnych kart i łączeniu ich we właściwe pary. Karty można odkrywać po dwie, zatem należy zapamiętywać co kryje się pod danym obrazkiem, który być może za chwile się zasłoni. Gdy dziecko znajdzie dwie takie same karty powinno odsłonić je jedną po drugiej, w tym samym czasie, aby stworzyć z nich parę. Trafione karty pozostają odsłonięte, aby dziecko mogło się skupić na pozostałych obrazkach. Gra toczy się tak długo, aż maluch dopasuje do siebie wszystkie karty i cała plansza zostanie odsłonięta. Gra ma bardzo ładną grafikę i należy zwrócić również uwagę na fakt, że obrazki jakie odkrywa dziecko są powiązane z gabinetem dentystycznym. Znajdziemy tutaj ząbek, kubeczek do mycia zębów, pastę, albo fotel dentystyczny. Obrazki mogą zatem dziecko oswoić z koniecznością wizyt u dentysty. I choć niektórzy rodzice z pewnością woleliby zobaczyć rysunek szczoteczki do zębów zamiast specjalistycznego sprzętu dentystycznego, to taki widok może pomóc maluchowi w zapoznaniu się z tym, co właściwie, nieuniknione.

Gry memory są grami edukacyjnymi, rozwijającymi inteligencje dziecka i bardzo mocno wpływającymi na procesy zapamiętywania. Dzięki takiej grze dziecko może znacznie zwiększyć swoje możliwości poznawcze, może stać się bardziej spostrzegawcze oraz nauczyć wykorzystywać pamięć odtwórczą. Rodzice powinni zatem, poszukiwać tego typu rozrywek dla swoich pociech i razem z nimi korzystać z ich dobrodziejstwa. Na ciuficia.pl gry dla dzieci memory są polecane i promowane, a zatem nie trudno do nich trafić, i nie trudno się przy ich pomocy świetnie bawić.