MENU

Gry online dla dzieci

Ostatnio dodane do kategorii gry online dla dzieci

Zobacz także gry z pozostałych kategorii

Najlepiej ocenione w kategorii gry online dla dzieci

Gry online dla dzieci - świetne rozwiązanie na deszczowe popołudnia

Jak przed laty śpiewał Kabaret Starszych Panów: "w czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz!" Trudno się nie zgodzić z tym, jak wiele prawdy niosą słowa tej piosenki. Aby urozmaicić swoim pociechom chwile, gdy pogoda za oknem nie sprzyja wychodzeniu na podwórko i podjęcia wesołej zabawy z rówieśnikami - wystarczy komputer stacjonarny lub laptop. Gry online dla dzieci to wspaniały sposób na nudę nie tylko w deszczowy dzień. Jeśli stawiasz na rozrywkę, która przy okazji umożliwi rozwijanie koncentracji, spostrzegawczości, czy też wyobraźni oraz zmysłu estetycznego - warto wybrać ciekawe gry dostosowane do wieku. Rozgrywki online, które bawią ucząc oraz uczą bawiąc? To najlepszy typ rozrywki, jaki tylko możesz zaoferować swojemu dziecku!

Gry online - dla kogo?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie gry są odpowiednie dla Twoich dzieci? I czy w ogóle maleństwa powinny w nie grać? Odpowiedź jest prosta. Jeśli tylko wybierzesz gry dopasowane do przedziału wiekowego, sukces masz gwarantowany. W końcu nie ma nic gorszego od gier przeznaczonych dla starszej części odbiorców - szybka akcja, zbyt skomplikowany oraz abstrakcyjny (czy niekiedy nawet budzący grozę) wygląd postaci może przyczynić się do niepokoju, czy też rozbudzenia lęków malucha. Dlatego zdecydowanie nie polecamy sięgania po pierwsze z brzegu tytuły dostępne w Internecie. Gry online dostępne u nas to bezpieczne wirtualne rozgrywki zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach, a także o sposobie funkcjonowania oraz spostrzegania przez dzieci dźwięków, kolorów oraz kształtów. Wiemy, że maluchy preferują gry, których akcja nie jest bardzo dynamiczna, ponieważ za taką mogłyby nie nadążyć. Nasze gry mają dostosowane nie tylko tempo, ale także kolorystykę oraz głośność dźwięków. Dzięki temu, każde dziecko będzie zachwycone wciągającą rozrywką oraz atrakcyjnym sposobem podania. Włączając dziecku jedną z naszych gier możesz mieć pewność, że pociecha oddaje się bezpiecznej rozrywce, która wzbudza wyłącznie pozytywne reakcje i emocje. Przetestowane i zatwierdzone przez polskie maluchy!

Dlaczego warto włączyć dziecku grę online?

Czy gry są tylko sposobem na nudę? Oczywiście, że nie. Jeżeli maluch nie chodzi jeszcze do szkoły, gry online dopasowane do jego wieku będą znakomitym wsparciem jego rozwoju. Rozwiązywanie zagadek oraz stawianie czoła rozgrywkom bawi oraz uczy, a przy tym jest wspaniałym sposobem na wypełnienie wolnego czasu, kiedy nie masz pomysłu, w jaki sposób zorganizować dziecku popołudnie. Ta forma rozrywki przyda się również w długiej podróży i wakacyjnych wyjazdach - wystarczy uruchomić grę na tablecie z Internetem mobilnym. Poniżej przedstawiamy korzyści płynące z gier online, co będzie uzupełnieniem odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto, aby dziecko w nie grało.

Pomagają poznawać świat

Wszelkiego rodzaju gry online dla dzieci projektowane są w taki sposób, aby były odzwierciedleniem realnych obiektów, z jakimi dziecko ma do czynienia każdego dnia. Elementy wystroju wnętrz, rośliny, zwierzątka, czy też ubrania - maluch bez problemu może je znaleźć w swoim bezpośrednim otoczeniu. Dzięki temu, gry wspierają proces poznawania świata, a także pomagają dziecku utrwalać świeżo zdobytą wiedzę na co dzień. Możesz to wykorzystać i np. zaproponować maluchowi odtwarzanie zabawy poznanej w grze z wykorzystaniem jego ulubionych pluszaków oraz innych przedmiotów, które znajdują się w domu. Może to być np. łączenie przedmiotów w pary lub ubieranie ukochanego misia na bal - a także wiele innych zabaw. Granie w gry online może stanowić źródło inspiracji w tym zakresie a także znakomicie uzupełniać codzienne zabawy z rodzicami. 

Uczą wygrywać i... przegrywać

Jeżeli Twoja pociecha ma problem z porażkami, ponieważ głęboko je przeżywa - warto potrenować umiejętność przegrywania. Jest to niezwykła cecha, którą im wcześniej nabędziemy, tym lepiej dla nas. Jeśli Twoje dziecko po każdej przegranej płacze, tupie i krzyczy, na początek możesz mu zaproponować gry, w których nie ma wygranych - chodzi tylko o rozwiązanie łamigłówki, a cały nacisk położony jest nie na tym, aby odnieść zwycięstwo, lecz na samym procesie grania. Gdy dziecko nauczy się, że tak naprawdę nie liczy się to, kto wygrał, ale sama rozgrywka oraz radość z wesoło spędzonego czasu - łatwiej będzie mu w przyszłości zaakceptować przegraną. W końcu chodzi o zabawę! 

Gry online - nauka podejmowania decyzji i wyciągania wniosków

Niektóre gry opierają się na klikaniu oraz łączeniu pewnych elementów, czy też ustawiania ich w konkretnych miejscach i osiąganiu przez to rozmaitych efektów. Dzięki takim grom, Twoje dziecko nauczy się tego, jaki wpływ mają podejmowane przez niego decyzje na przebieg rozgrywki. W ten sposób może samodzielnie zaobserwować ten mechanizm oraz wyciągnąć wnioski, które nie tylko będą pomocne przy kolejnych grach, ale również w życiu codziennym! Można śmiało stwierdzić, że gry online uczą samodzielnego myślenia, a także przygotowują bazę do wypracowania u dziecka pewnej decyzyjności - jeśli z czasem spodobają mu się rozgrywki, w trakcie których będzie musiało podejmować decyzje na czas, możesz być niemal pewien, że w przyszłości nie będzie miało problemu z niezdecydowaniem.

Rozwiązywanie zagadek wspomaga rozwój umysłowy dziecka

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ogromną wagę mają wszelkie zagadki. Gry online dla dzieci bazujące na rozwiązywaniu łamigłówek znakomicie wspierają rozwój umysłowy dziecka, a także poszerzają jego zdolności w tym zakresie. Im więcej rozgrywek wymagających zastanowienia się, pomyślenia, przeanalizowania, czy też pokombinowania - tym lepiej dla młodziutkiego mózgu! Naukę samodzielnego myślenia warto wdrożyć jak najwcześniej, choć oczywiście warto zawsze pamiętać o tym, aby rodzaj łamigłówek był zawsze dostosowany do wieku dziecka. Jeśli zabierze się za rozwiązywania zbyt trudnej zagadki, może się szybko zniechęcić... choć w grę wchodzi również możliwość, że z ciekawością podejmie wyzwanie, zaś skomplikowana gra rozbudzi ambicje malucha. Z pewnością należy obserwować dziecko podczas rozgrywki - możesz się o nim bardzo wiele dowiedzieć!

Gry polegające na łączeniu w pary. Czego uczą?

Rozgrywki online przeznaczone dla dzieci mogą być znakomitą pomocą, jeśli szukasz rozwijających form rozrywki dla swojej pociechy. Fantastycznym przykładem są niewinnie wyglądające gry, których istotą jest łączenie w pary wyświetlonych na ekranie monitora przedmiotów. Tego typu rozgrywki są wprost doskonałe dla maleńkich dzieci. Kolorowe obiekty zwracają uwagę i są atrakcyjne w oczach kilkulatka. Zasady gry są na tyle proste, że nawet maleństwo szybko zrozumie, co dokładnie trzeba zrobić. Aby połączyć przedmioty, dziecko musi rozpoznać wyświetlane obiekty i skojarzyć je w pary. Dzięki temu, młody gracz rozwija swoją zdolność spostrzegania, a także wzmacnia pamięć. 

Gry ubieranki - przyjemność i rozwój w jednym

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia przeglądać kolorowe czasopisma i katalogi z modą, będzie zachwycone mogąc stworzyć własną kompozycję odzieżową! Gry polegające na ubieraniu postaci (dziewczynki lub chłopca) pozwalają na kreowanie ciekawych strojów. Kto wie, być może maluch będzie układał taki outfit, w którym sam najchętniej wybrałby się do przedszkola, czy też na szkolną wycieczkę? Pozwalając dziecku bawić się kolorami, formami oraz kompozycjami, ofiarowujesz mu niezwykły prezent, otwierając przed nim być może drogę do kariery przyszłego stylisty lub stylistki mody! Plusem gry jest również fakt, że mogą w nią grać nawet maleńkie dzieci. Zasady rozgrywki są bowiem bardzo proste, a przy tym gra nie wymaga rysowania, ponieważ opiera się na wykorzystaniu gotowych elementów.

Czego uczą gry w urządzanie domu?

Czy Twoja pociecha lubi razem z Tobą oglądać zdjęcia ciekawie urządzonych wnętrz? A może wdrapuje Ci się na kolana, kiedy tylko otwierasz katalog Ikei oraz innych sklepów zawierających obrazki związane z wystrojem domu? Jeśli tak - być może chciałaby samodzielnie spróbować swoich sił w zestawianiu ze sobą poszczególnych elementów, jakie widziało wcześniej na tych zdjęciach. Brązowa podłoga, czy może jednak biała? Stół z niebieskim obrusem, czy może ładniejszy będzie żółty? Pluszowe fotele w kolorze zielonego mchu, a może jednak czerwone, pod kolor zasłon? Wszystkie konfiguracje są dozwolone - wystarczy odrobina wyobraźni! Gry online, których istotą jest urządzanie domu, to bardzo ciekawa propozycja. Dzięki nim, Twój maluch odkryje być może swoje prawdziwe powołanie oraz pasję do urządzania różnego rodzaju wnętrz - kto wie, może wyrośnie z niego znany i rozchwytywany projektant?

Literki, słowa i językowe łamigłówki

Dziecko najlepiej poznaje świat poprzez doświadczanie go. W dokładnie taki sam sposób możesz nauczyć je czytać - jeszcze zanim zrobi to szkoła! Wystarczy codzienna nauka różnych literek, aby w następnej kolejności nauczyć maluszka łączenia ich w proste słowa. Naukę tą mogą jak najbardziej wspomagać odpowiednio zaprojektowane gry online dla dzieci. Dzięki nim, w czasie przyjemnej i wesołej zabawy, dziecko będzie stopniowo zdobywało coraz szerszą wiedzę oraz umiejętności łączenia znanych mu już literek. Ponieważ najlepiej jest uczyć się właśnie poprzez zabawę oraz wykonywanie konkretnych ale i prostych czynności każdego dnia - taka nauka będzie niezwykle efektywna. Jednym z rodzaju gier, jakie znajdziesz na naszym portalu, jest wykreślanka. Są to bardzo proste rozgrywki, z którymi poradzi sobie każde dziecko potrafiące już rozpoznawać litery oraz zapisane wyrazy. Nie oznacza to jednak, że tego typy gry przeznaczone są jedynie dla nieco starszych dzieci - wręcz przeciwnie, warto bowiem oswajać z literkami już młodsze pociechy, aby w przyszłości było im łatwiej.

Gotowi na poszukiwanie i rozwijanie pasji? 

Gry, które bawią i jednocześnie uczą, są wspaniałym towarzyszem rozwoju Twojego dziecka. Nie tylko doskonale wypełniają wolny czas, czy też stanowią świetne lekarstwo na nudę. Pomagają poznawać świat oraz... siebie samego! W gry online możesz grać razem z dzieckiem - jest to wówczas okazja do znakomitej wspólnej zabawy oraz obserwowania, jak Twoja pociecha główkuje oraz rozwija swoje umiejętności. Możesz w ten sposób towarzyszyć dziecku w poszukiwaniu oraz rozwijaniu jego zainteresowań, a nawet w znajdowaniu pasji! Zapewnisz mu tym samym nie tylko dawkę swojej atencji, ale również okażesz mu wsparcie podczas rozwiązywania kolejnych łamigłówek. Bądź najwierniejszym kibicem i nagradzaj dziecko za kolejne postępy gromkimi brawami, czy wyrazami uznania! Gry online mogą być Waszym codziennym towarzyszem - lub tylko weekendową odskocznią. Możesz posłużyć się nimi zawsze wtedy, kiedy Twoje dziecko nie ma pomysłu na swój wolny czas, ale także w przypadku, gdy maluch musi zostać pod tymczasową opieką babci lub cioci. Warto jednak zdecydowanie częściej korzystać z licznych dobrodziejstw oraz korzyści, jakie niesie ze sobą granie w gry online dla dzieci. Zapewnij dziecku rozrywkę w postaci gier, które bawią oraz uczą!