MENU

Kolorowanki online dla dzieci

Ostatnio dodane do kategorii kolorowanki online dla dzieci

Zobacz więcej

Zobacz także gry z pozostałych kategorii

Najlepiej ocenione w kategorii kolorowanki online dla dzieci

Kolorowanki online dla dzieci - świetna zabawa 

Kolorowanki dla dzieci, to idealny pomysł na zabicie nudy. Jest to również rodzaj nauki przez zabawę. Dzieci uwielbiają malowanki. Wprowadzają one najmłodszych w świat indywidualnej twórczości. Uczą wielu niezwykle cennych umiejętności. Dodatkowo są zwyczajnie ciekawe. Kolorowanki online to świetny pomysł na zapoznanie pociechy ze światem elektroniki. W dzisiejszych czasach niemożliwe jest uchronienie dzieci przed komputerem, czy Internetem. Dobrze jest więc im pokazać, że mogą tam rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Kolorowanki od lat wykorzystywane są w szkołach i na zajęciach terapeutycznych. Pedagodzy i psycholodzy uważają, że jest to najlepszy typ gier dostępnych w Internecie. Dzieci się ich wręcz domagają. Oznacza to, że kolorowanki online sprawiają im dużo radości.

Kolorowanki online dla dzieci - szeroki wybór

Wybór kolorowanek dla dzieci jest naprawdę ogromny. Nie tylko autka, czy księżniczki z Disneya. W świecie malowanek znaleźć można multum ciekawych ilustracji. Nieważne, czy maluch interesuje się postaciami z bajek, czy woli zwierzęta. Kolorowanki online dla dzieci ułatwiają zadanie opiekunom. Nie muszą oni martwić się i poświęcać godzin na zakupach, by trafić w preferencje dziecka. Kolorowanki papierowe zazwyczaj skupiają się wokół konkretnej dziedziny. Ograniczają się często do jednego typu obrazków. W dodatku utwierdzają stereotyp, że lalki są przeznaczone wyłącznie dla dziewczynek, a roboty dla chłopców. Kolorowanki online dla dzieci pozwalają wielokrotnie dokonywać wyboru i bezproblemowo zmieniać zdanie. To ważne, gdyż dzieci powinny uczyć się podejmowania decyzji. Nawet jeśli nauka ta wiąże się z kilkukrotnym porzucaniem zaczętej wcześniej pracy. 

Kolorowanki online dla dzieci - na którą się zdecydować 

Wybór odpowiedniej kolorowanki dla dzieci nie polega wyłącznie na podejmowaniu decyzji odnośnie rysunku. Chociaż jest to równie ważne, by zachęcić dziecko do tej aktywności. To maluch powinien zdecydować jaki obrazek go interesuję. Jeżeli dorośli będą stawiać na swoim i nie pozwolą dziecku wybrać, może ono całkowicie zrezygnować z malowania. Trzeba pamiętać, że dzieci uczą się indywidualności. Dlatego często nie zgadzają się z dorosłymi i celowo się buntują. Kluczową kwestią jest jednak dobór kolorowanek przystosowanych do wieku dziecka. Stopień trudności malowanek jest dostosowany do różnych grup wiekowych. Dzieci zaczynające przygodę z kolorowankami nie będą w stanie pomalować ilustracji założonej z dużej ilości elementów. Problemem dla nich będą także kolorowanki posiadające legendę. Dlatego wybór odpowiedniej kolorowanki dla dzieci jest kwestią niezwykle ważną. To opiekunowie są odpowiedzialni za to, czy dziecko będzie chciało rozwijać tę pasję, czy podda się przy pierwszej próbie. Jeżeli postawimy przed nim zbyt trudne zadanie, maluch najprawdopodobniej szybko się zrazi. Nie będzie chciał więcej spędzać czasu w ten sposób. Kolorowanka już zawsze będzie kojarzyła mu się ze smutnym obowiązkiem, a nie z radością i twórczością. Warto więc poświęcić chwilę i uwzględniając dotychczasowe umiejętności oraz preferencje wybrać odpowiednią kolorowankę. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. 

Dlaczego warto zachęcać malucha do kolorowania?

Kolorowanki dla dzieci, to nie tylko idealny sposób na zabicie nudy. Ten rodzaj aktywności wpływa bardzo korzystanie na rozwój intelektualny i manualny maluchów. Zachęcanie do kolorowania przynosi same pozytywne rezultaty. Właśnie dlatego przyjmuje się, że pierwsze spotkanie dziecka z kolorowanką powinno nastąpić w wieku około 3 lat. Nie ma jednak górnej granicy wieku. Nawet dorośli lubią czasem zatracić się w świecie malowanek. Być może pokazując dziecku kolorowanki, odkryjesz jego nową pasję. Warto jednak zwrócić uwagę, że dostęp do kredek, maluch powinien mieć znacznie wcześniej. Nieudolne próby rysowania ułatwią mu późniejsze malowanie kolorowanek. Jest to element rozwoju, którego nie warto pomijać. Nawet jeśli dziecko nie potrafi jeszcze zbyt precyzyjnie malować, trzeba go do tego motywować. W końcu wprawa czyni mistrza! Czas spędzony przy kolorowance nigdy nie będzie czasem straconym. Z punktu widzenia rodziców, będzie także chwilą wytchnienia. W końcu maluch skupi swoją uwagę na malowance, a nie będzie rozrabiał i szukał zajęcia. Dlaczego jeszcze kolorowanka to dobry pomysł?

Wydłuża czas koncentracji 

Dzieci z natury są niecierpliwe. Nie lubią siedzieć w miejscu. Trudno im zrozumieć, dlaczego muszą na coś czekać. Nie wiedzą także, że pewne czynności wymagają dużego zaangażowania. Koncentracja jest dla nich pojęciem całkowicie nieznanym. Uczą się jej z biegiem czasu. W tym celu warto wykorzystywać kolorowanki dla dzieci. Malowanie obrazka sprawia najmłodszymi dużo radości. Widoczny efekt końcowy pozwala im poczuć dumę z wykonanego zadania. Aby jednak ilustracja nabrała barw, muszą się skupić. Dokładne pomalowanie obrazka wymaga nie tylko wprawionej ręki. Wszystkie myśli w tym czasie powinny być poświęcone wykonywanej czynności. Właśnie dlatego kolorowanki online dla dzieci uczą je koncentracji. Im bardziej szczegółowa malowanka, tym dłuższy czas skupienia. Dzięki temu dziecko nieświadomie uczy się poświęcać czas na wykonanie zadania bez grymaszenia. 

Pomaga walczyć ze stresem i złymi emocjami 

Kolorowanki uspokajają. Wiadomo to nie od dziś. W czasie malowania dzieci zapominają o otaczającym ich świecie. W związku z tym ulegają wyciszeniu. Dzięki temu przestają się denerwować. Złe emocje utrudniają dokładne pomalowanie obrazka. Maluchy starają się zazwyczaj wykonać zadanie z jak największą starannością. Dlatego odkładają złość i gniew na bok. Malowanie zwierząt, czy postaci z bajek Disneya przywołuje w najmłodszych miłe wspomnienia. W rezultacie wszystkie niemile odczucia odchodzą w niepamięć. Ten sposób relaksu jest polecany przez specjalistów. Nerwy ulatują z człowieka z każda kolejną, kolorową kreską. Wielu rodziców proponuje kolorowanki dzieciom w godzinach wieczornych. Dziecko, które jeszcze 5 minut przed spaniem hasało po całym domu, ma problemy z zaśnięciem. Maluch, który zdążył się już wyciszyć, idzie do łóżka spokojny i szczęśliwy. Rano wstaje wypoczęty i uśmiechnięty. Kolorowanki można więc śmiało stosować jako środek terapeutyczny wspomagający prawidłowe panowanie nad własnymi emocjami.

Rozwija kreatywność i wyobraźnię 

Istnieje wiele rodzajów kolorowanek. Niektóre narzucają konkretny sposób malowania, inne pozwalają na pełną dowolność. W pierwszym przypadku często widoczny jest pomalowany obrazek, który dziecko musi odtworzyć. Ewentualnie kolorowanka zaopatrzona jest w legendę, na podstawie której konkretne kolory muszą być umieszczone w odpowiednich miejscach. Takie malowanki są zazwyczaj przeznaczone dla starszych dzieci. Mają one za zadanie uczyć dziecko zapamiętywania wzrokowego. Często też do ich wykonania konieczne jest rozwiązanie jakiegoś zadania matematycznego lub znajomość liter. Jest to zwykła nauka przez zabawę. Jednak najwięcej kolorowanek pozwala dzieciom na inwencję twórczą. To najmłodsi wybierają sposób, w jaki ich ilustracja nabierze barw. W dziecięcych obrazkach niebo może być zielone, a trawa pomarańczowa. To nic złego! Dzieci uczą się rozwijać swoją kreatywność i nie powinny być w tej kwestii ograniczane. Realny świat, który ich otacza, nie jest dla nich tak interesujący. Dlatego właśnie dzieci w czasie kolorowania rozwijają swoją wyobraźnię i indywidualność. Dopiero z czasem do głosu dochodzi realizm. Okres, w którym dziecko żyje wyobrażeniami, nie trwa długo. Pozwólmy więc cieszyć się maluchowi z niego w pełni. 

Przyzwyczaja do szkolnych zadań 

Edukacja w szkołach podstawowych składanie się głównie z nauki pisania, dodawania i malowania. To właśnie kolorowanki są w podstawie programowej. Regularne kolorowanie może również wprowadzić dziecko w świat zadań domowych. Tak jak praca domowa zadana przez nauczyciela, tak i malowanka wybrana przez rodzica, muszą być wykonane przez dziecko samodzielnie. Wiele maluchów szybko rezygnuje z zaczętego zadania i biegnie bawić się czym innym. Zaczynając przygodę ze szkołą, mają one problem z wykonaniem konkretnej misji. Dlatego ważne jest, aby dziecko uczyło się odpowiedzialności, która będzie im towarzyszyła przez całe życie. Na początek warto wybierać mało skomplikowane i szybkie do malowania kolorowanki. W zamian tłumaczyć dziecku, by przed przystąpieniem do kolejnej zabawy, dokończyło obrazek. 

Pomaga w późniejszej nauce pisania 

Kolorowanki dla dzieci wymagają od nich precyzyjnych ruchów. Nie ważne, czy są to kolorowanki tradycyjne, czy online, wpierają rozwój manualny najmłodszych. Tak jak w przypadku kredek w wersji papierowej, tak w przypadku malowanek wirtualnych myszka musi się poruszać płynnie. Ćwiczenie nadgarstka u najmłodszych jest niezwykle ważne. Dzieci uczą się w ten sposób prawidłowego chwytania. Najpierw w ich malutkich rączkach lądują kredki, następnie długopisy i myszka. Dzięki temu dziecko umie utrzymać różnej grubości przybory. Pomaga im to w nauce pisania. Pierwsze litery dzieci, które nigdy nie kolorowały, są trudne do zidentyfikowania. Taki uczeń nie potrafi dobrze złapać długopisu. Poruszanie dłonią i jednocześnie nanoszenie liter na kartkę sprawia mu kłopot. U dzieci, które regularnie kolorują widać sporą tendencję do stawiania bardziej precyzyjnych liter. W dodatku, gdy dziecko korzysta z kolorowanek online, niemal cały czas ma przed oczyma klawiaturę komputera. Na niej umiejscowione są litery. Wystarczy, że rodzic każdorazowo uruchamiając grę, opowie maluchowi o jednej z nich. W ten sposób potajemnie przekaże maluchowi wiedzę, która ułatwi mu późniejszą edukację.

Bo to po prostu fajna zabawa! 

Pomijając aspekty naukowe, kolorowanki są dla dzieci odskocznią od codziennego życia. Maluchy po prostu je lubią. Nie należy tego negować. Wręcz przeciwnie. Dorośli powinni zachęcać dziecko do kolorowania i stawiać przed nim kolejne wyzwania. Jeśli może przy tym, czegoś się nauczyć, to świetnie! Choćby rozpoznawanie zwierząt, czy miejsc na ilustracjach wpływa korzystnie na dziecko. Nie należy jednak kierować się wyłącznie tym, co dziecko może zyskać dzięki kolorowankom. Jeżeli maluch lubi w ten sposób spędzać czas, to niech czerpie z tego radość. Nie wszystko w rozwoju dziecka musi mieć większy sens. Maluch w życiu głównie się bawi i nie ma najmniejszych powodów, by mu tego zabraniać. 

Kolorowanki tradycyjne i online - obie są wartościowe 

Utarło się przekonanie, że dziecko najlepiej izolować od komputera. Wywodzi się ono jednak z czasów, gdy istniały kafejki internetowe i wyłącznie komputery stacjonarne. Psycholodzy twierdzą jednak, że ta teza jest bardzo mylna. W dzisiejszym świecie dostęp do Internetu jest w zasadzie nieograniczony. Nie ma szans, by dziecko prędzej, czy później nie miało z nim styczności. Lepiej, więc jeśli maluch korzysta z komputera w obecności i pod kontrolą dorosłych. W ten sposób opiekunowie unikną przykrego zaskoczenia. To oni przekażą maluchowi, z jakich stron można korzystać. Przy okazji zabawy są w stanie także wytłumaczyć dziecku, czego nie wolno robić w sieci.

Kolorowanki papierowe wpływają bardzo korzystnie na rozwój manualny dzieci. Pobudzają wyobraźnie i dają najmłodszym wiele radości. Jednak ich wirtualny odpowiednik nie jest wcale gorszy. Poruszanie myszką, ciągły podgląd na klawiaturę i malowanie. To wszystko w równym stopniu wspiera edukacje dziecka. Kolorowanki online dla dzieci dają także pełną swobodę wyboru.

Kolorowanki online dla dzieci mają jedną kluczową zaletę. Nie zabierają miejsca i nie przyczyniają się do wycinki drzew. Dzieci bardzo szybko tracą zainteresowanie. Zanim nauczą się systematyczności i koncentracji, często zmieniają zdanie. W efekcie porzucają zaczęte kolorowanki. W przypadku wersji papierowych znajdą one w końcu swoje miejsce w śmietniku. Kolorowanki wirtualne można zapisać lub zwyczajnie usunąć. Jest to również lepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę aspekty finansowe. Zakup książeczki do kolorowania zawierającej modne postaci z bajek Disneya to spory wydatek. Kolorowanki online dla dzieci nie odbijają się tak na portfelu opiekunów.

Dlaczego kolorowanki zamiast innego typu gier?

Gry planszowe są dobrym pomysłem na spędzanie czasu. Jednak do nich potrzebne jest zaangażowanie przynajmniej kilku osób. W przypadku gier komputerowych możliwe jest granie solo. Warto jednak zwrócić uwagę, że wśród popularnych gier, innych niż kolorowanki, królują mało edukacyjne tytuły. Większość niestety uczy agresji lub wywołuję wiele zmiennych emocji w najmłodszych. Trzeba również pamiętać, że każda gra, którą proponujemy dziecku, powinna być przetestowana przez rodziców. W dobie Internetu nigdy nie wiadomo, jakie przykre niespodzianki mogą spotkać dziecko w wirtualnym świecie. Kolorowanki online nie tylko wspierają rozwój dziecka. Są bezpieczną przystanią pozwalającą na wyciszenie i regenerację sił. Najmłodsi poznają dopiero obsługę komputera, starsi mogą odnaleźć swą artystyczną duszę. Jednocześnie opiekunowie są pewni, że podopieczni nie natrafią na nic niepokojącego.

Jak poznać duszę artystyczną u swojego dziecka?

Każde dziecko to jednostka indywidualna. Może mieć swoje preferencje żywieniowe, lubić inne bajki i spędzać czas w inny sposób. Jeżeli maluch wykazuje szczególne zainteresowanie kolorowankami, chętnie rysuje, sam podejmuje decyzję odnośnie kolorowanek, prawdopodobnie rośnie z niego mały artysta. Jakie są inne oznaki artystycznego ducha u dziecka? 

 • Woli malować, niż biegać
 • ciągle domaga się nowych obrazków do pokolorowania
 • wyróżnia się inwencją twórczą
 • podejmuje próby tworzenia z różnych materiałów 
 • poświęca dużo czasu na malowanie i robi to z najwyższą starannością.

Ludzie z artystycznym duchem są zazwyczaj osobami bardzo emocjonalnymi. Dlatego dziecko powinno otrzymywać maksimum miłości i uwagi. Nigdy też nie należy wprost krytykować małych artystów. Wszelkie uwagi warto przekazywać mu w sposób empatyczny i wyczerpująco tłumaczyć, na czym polega problem.

Pozwól pokolorować dziecku świat samemu! 

Większość dorosłych to realiści. Nie wolno jednak przelewać tego na dzieci. Szczęśliwe maluchy widzą świat inaczej. Czasem też chcą zwyczajnie, by otoczenie było bardziej kolorowe. Trzeba im na to pozwolić. Dzieci mają prawo do wyboru. Mogą decydować o kolorowankach, które chcą wykonać. To nic złego. Decyzja o obrazku, czy kolorach nie stanowi żadnego zagrożenia. Uczy jednak dziecko, że ma prawo wyrażać własne opinie. Dzieci kierowane wyłącznie przez opiekunów nie potrafią później odnaleźć się w gronie rówieśników Są zamknięte, dają sobą manipulować i nie mówią o swoich potrzebach. Własna wizja kolorowanki rozwija również kreatywność malucha. Pozwól więc pokolorować dziecku świat samemu!

Kolorowanki online dla dzieci są naprawdę fajne!

Reasumując. Kolorowanki online dla dzieci przynoszą naprawdę wiele korzyści. Taki sposób spędzania wolnego czasu to nie tylko rozrywka. To multum nowych umiejętności i rozwój dziecka w najczystszej postaci! To ile radości dają one dziecku, jest najlepszą opinią, która ostatecznie powinna przekonać opiekunów.

Jakie są najfajniejsze gry z kategorii Kolorowanki online dla dzieci:

 1. Miś kolorowanka
 2. Serce kolorowanka
 3. Bombka kolorowanka
 4. Koszyczek wielkanocny kolorowanka
 5. Papuga kolorowanka
 6. Królik kolorowanka

Które gry z kategorii Kolorowanki online dla dzieci są njaczęsciej wybierane?

 1. Miś kolorowanka
 2. Koszyczek wielkanocny kolorowanka
 3. Serce kolorowanka
 4. Bombka kolorowanka
 5. Królik kolorowanka
 6. Papuga kolorowanka