MENU

Robot kolorowanka do druku - udanej zabawy!

Kolorowanka Robot do druku

Robot kolorowanka bardzo dobrze wpisuje się w realia współczesnego świata. W końcu dzieci teraz na co dzień mają styczność z wieloma maszynami i elektronicznymi urządzeniami. Ta adekwatna do dzisiejszych realiów kolorowanka umili im wolny czas, a oprócz tego może posłużyć jako punkt wyjścia do zagłębienia się w nowe technologie (zwłaszcza robotykę i automatykę). Zapraszamy! 

 

Robot kolorowanka – komu najbardziej się spodoba?

Wbrew pozorom nie tylko chłopcy interesują się robotami i automatyką. Współcześnie także dziewczynki dostrzegają potencjał i możliwości nowych technologii oraz jej wytworów. Oprócz tego maszyny o ludzkich cechach coraz częściej są obecne w filmach i bajkach dla dzieci. Z czego to wynika? Najprawdopodobniej z tego, że twórcy treści dla najmłodszych chcą nadążyć za współczesnym światem i jego produktami. Być może zależy im również i na tym, żeby dzieci były na bieżąco i aby później potrafiły się odnaleźć w świecie, w którym ludzie i maszyny działają razem.

 

Robot kolorowanka także wpisuje się w tego rodzaju trend. Z jednej strony nawiązuje do wielu bajek i komiksów, a z drugiej może posłużyć jako pretekst do poważnej rozmowy na temat maszyn i ich znaczenia w życiu współczesnego człowieka. Oczywiście punktem wyjścia powinna być zabawa, kolorowanie online albo offline.


Robot kolorowanka do druku – czy to rozwiązanie, które opłaca się zrealizować?

Obecnie wiele dzieci swój wolny czas spędza w sieci. To tam grają, bawią się i resetują po wyczerpującym dniu w szkole. Warto zadbać o to, żeby zaczęły działać offline, bo ograniczanie się do wirtualnej rzeczywistości może wpłynąć negatywnie na ich psycho-fizyczny rozwój. Od czego zacząć? Można im pokazać robota kolorowankę do druku. Jeśli zechcą, niech najpierw pomalują go na komputerze, a później zrobią to w sposób tradycyjny – np. kredkami czy też pisakami. To mały krok, ale z czasem może doprowadzić do znaczących i pozytywnych zmian w ich sposobie działania.

Robot kolorowanka online

Oceń grę:
Oceniono!
4,5
Ocena 4.5 14 głosów Wiek bo Bez ograniczeń Ranking 5 na Ciufcia.pl Deweloper Netstel Software  

Zdarza się i tak, że dziecko w efekcie tego, że ma ograniczany czas przed komputerem, zaczyna mieć problemy z jego obsługą i efektywnym spożytkowywaniem. Jak temu zaradzić? Z pewnością trzeba znaleźć wirtualne aktywności, które pomogą nadrobić wszelkie ujawnione braki. Robot do kolorowania online także może się przydać, bo podczas tego rodzaju zabawy dziecko popracuje nad swoją koordynacją ruchową i nad małą motoryką. Nie bez znaczenia jest także i to, że zyska swobodę ruchów. W końcu to od niego będzie zależało, w jaki sposób pokoloruje dany obrazek. Jeśli efekt nie będzie od razu zadowalający, może spróbować po raz kolejny, na tym samym albo innym obrazku. Ważne, żeby dziecko nie zniechęcało się zbyt szybko, bo tylko konsekwencja przyniesie z czasem wymierne efekty.

 

Czym są roboty?

Pojęcie robot bywa stosowane na określenie mechanicznego urządzenia, które wykonuje w sposób zautomatyzowany różnego rodzaju (uprzednio zaprogramowane) zadania. Mogą one podlegać kontroli przez wcześniej zainstalowany program albo za pomocą zbioru ogólnych zasad, które podlegają przełożeniu na zachowanie robota, przy użyciu technik z zakresu sztucznej inteligencji. Często się zdarza, że roboty zastępują ludzi w monotonnych i powtarzalnych czynnościach.

 

Pojęcie robot bywa także używane na określenie działających w sposób autonomiczny urządzeń. Takich, które odbierają informacje z otoczenia, przy zastosowaniu sensorów oraz pływających na nie efektorów. Takie roboty powstają dzięki pracy wielu badaczy, którzy na co dzień zajmują się sztuczną inteligencją albo kognitywistyką. Cel, jaki im wówczas przyświeca, to modelowanie sposobu zachowania bądź też myślenia ludzi albo zwierząt, czy też zdolności o charakterze poznawczym.

 

Roboty w codziennym życiu - gdzie można je spotkać?

Roboty są niemal wszędzie w naszym codziennym otoczeniu. Często się zdarza, że w ogóle ich nie zauważamy. W domach mamy różne roboty domowe (np. roboty-mopy, myjki do okien albo odkurzacze). Do tego dochodzą jeszcze roboty-kosiarki do trawy albo roboty, które służą do czyszczenia basenów. Wszystkie te roboty powstały po to, żeby ułatwić ludziom wykonywanie poszczególnych prac domowych.

 

Z robotami można się także zetknąć w szpitalach. W tych bardziej nowoczesnych placówkach znajdują się np. humanoidy, które funkcjonują jako roboty społeczne. Zdarza się także, że wykonują niektóre z powtarzalnych aktywności (tych, które niegdyś były wykonywane przez pielęgniarki). Inne rodzaje robotów przeprowadzają funkcjonalne czynności w obrębie np. chirurgii. Dzięki nim chirurdzy są w stanie uzyskać jeszcze lepszą precyzję, a ta jest kluczowa podczas wielu ratujących ludziom życie operacji.

 

Roboty przemysłowe są wykorzystywane przy produkcji. Mogą działać bez przerwy i realizować różne zaprogramowane uprzednio zadania (najczęściej są one powtarzalne oraz monotonne).

 

Roboty współpracujące (coboty) to maszyny i ludzie, którzy pracują razem. Tego rodzaju roboty posłużyły do zapełnienia pewnej luki (sprawdzają się m.in. tam, gdzie obszar roboczy bywa miejscowo niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka).

 

Z robotami przemysłowymi można się także zetknąć na polach i farmach. Ich powszechna nazwa to roboty rolnicze, a ich podstawowe zadanie to wspomaganie produkowania żywności w rolnictwie.

 

Roboty jako bohaterowie filmów i bajek

Świat, który wykreował w swych bajkach Stanisław Lem (np. „Bajki robotów”, „Cyberiada”), jest na wskroś fantastyczny. Akcja ma miejsce w odległych galaktykach, w których obowiązują odmienne niż na Ziemi prawa. Bohaterowie to przede wszystkim roboty, konstruktorzy i maszyny. Wciąż jednak poruszane kwestie są bliskie ludziom. Warto do nich wracać, żeby się przekonać, że futurystyczne wizje zaczynają się spełniać na naszych oczach.

 

Roboty to również bohaterowie filmów dla dzieci. Powstało ich bardzo dużo, jest więc z czego wybierać. Poniżej polecamy trzy, które warto razem z dzieckiem zobaczyć.

 

„WALL-E” (2008)

Ten animowany film opowiada o małym robocie, który pozostał na zniszczonej Ziemi. Jego puste życie zaczyna się zmieniać po spotkaniu z innym robotem. Tak de facto to historia o miłości i zatroskaniu o dalszy los planety.

 

„Robocar Poli” (2011-2020)

Ten serial opowiada o przyjaźni między robotami-ratownikami a dziećmi. Wskazuje na wagę pracy zespołowej i uczy podstaw bezpieczeństwa.

 

„Astro Chłopiec” (2009)

Główny bohater tego filmu to chłopiec-robot, który wyróżnia się ludzkimi emocjami. Poszukuje swego miejsca w świecie, aktywnie mierzy się niesprawiedliwością i pomaga potrzebującym. 
 

Oprócz Robot kolorowanka do druku - udanej zabawy! zobacz również

Lubisz Robot kolorowanka do druku - udanej zabawy! sprawdź kategorie

Najlepiej ocenione obok Robot kolorowanka do druku - udanej zabawy!

Komentarze i oceny gry - Robot kolorowanka do druku - udanej zabawy!

2+4 =