Zając kolorowanka to zaproszenie do udanej zabawy. Dzięki niej dziecko miło spędzi swój wolny czas i w przyjemny dla niego sposób się zrelaksuje. Może działać online i offline (po wydrukowaniu obrazka). Tym samym nie zawsze będą potrzebne kredki, czy pisaki. A wszystko to w zasięgu ręki zupełnie bez żadnych opłat. Nic tylko korzystać. Sprawdź, a nie pożałujesz!
Obecnie dzieci mają dostęp do wielu gier i zabaw. Często się zdarza, że ich pokoje wręcz „toną” w zabawkach i gadżetach, które szybko im się nudzą i zalegają w kącie. Jak temu zaradzić? Trzeba im znaleźć coś, co znowu je wciągnie i zainteresuje. Bardzo dobrym rozwiązaniem może się okazać zając kolorowanka, bo to coś innego, a przez to atrakcyjnego i przyciągającego.
Wiele dzieci nie ma teraz żadnego problemu z tym, żeby się odnaleźć w rzeczywistości wirtualnej. Dla nich komputer to jak druga ręka. Można być zatem pewnym, że wirtualna kolorowanka nie sprawi im żadnych trudności. Będzie wręcz na odwrót, bo zapewni im świetną zabawę i odskocznię od innych, wcześniej praktykowanych form spędzania wolnego czasu.
Także współcześnie niektóre dzieci wolą tradycyjne zabawy. Im najwięcej frajdy sprawi zając kolorowanka do druku, a nie kolorowanka z zającem online. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba się zaopatrywać w coraz droższe kolorowanki z księgarni czy ze sklepów z artykułami papierniczymi. Wystarczy drukarka i papier do wydruku. Ponadto można od razu zaopatrzyć swoje dziecko w więcej egzemplarzy darmowej kolorowanki z zającem, bo dzięki temu zyska możliwość, żeby się wykazać kreatywnością i pomysłowością. Oprócz tego może wtedy zaprosić inne dzieci do wspólnego kolorowania i razem z nimi miło spędzić wolne popołudnie.
Wiele osób uważa, że elektroniczne zabawy ograniczają rozwój dzieci. To nieprawda, bo nowe formy wzbogacają paletę ich kompetencji. Kolorowanka z zającem w wersji online jest tak samo wartościowa jak ta, która jest dostępna w wersji wydrukowanej. Co prawda inaczej się ją maluje, ale równie mocno angażuje, wciąga i relaksuje. Zresztą, jeśli tylko dziecko zechce, może malowankę wykorzystać w inny sposób. Wystarczy drukarka albo pusta kartka i wolny czas. Oprócz tego niezbędna jest wyobraźnia i kreatywne podejście, ale z tym dzieci nie mają najmniejszego problemu.
Utożsamiany z Wielkanocą zając to uniwersalny symbol wiosennego odradzania się wszystkiego, co żywe i płodności. Z czego wynika ten stan rzeczy? Kluczowa w tym wypadku jest jego zdolność do szybkiego rozmnażania się. Tę jego cechę dostrzeżono już w starożytności. Tym samym w wielu kulturach utrwaliło się, że zając to symbol witalności i sił płodnych, jakie drzemią w przyrodzie. Zanim nastało chrześcijaństwo, zając był ukazywany jako posłaniec albo towarzysz bóstw. Obecnie, chociaż jest jednym z symboli Wielkanocy, zalicza się go do sfery profanum (świeckiej).
Zając do kolorowania także pojawia się w wersji świeckiej. Dopiero jego odpowiednie pomalowanie i przyozdobienie może wyposażyć go w odświętne konotacje (znaczenia).
Kolorowanka z zającem może posłużyć jako pretekst do zapoznania się z informacjami, które dotyczą tych bardzo lubianych przez dzieci zwierząt. A zatem zaczynamy!
Wiele osób ma problem z tym, żeby odróżnić zająca od królika. Trudno się temu dziwić, bo na pierwszy rzut oka są one do siebie bardzo podobne. Zające są jednak większe. Długość ich ciała dochodzi do 75 cm, a w przypadku królików jest to co najwyżej 50 cm. Oprócz tego kończyny oraz uszy u zajęcy również są dłuższe. Finalnie przekłada się to na to, że ich ciało jest o wiele bardziej smukłe, w porównaniu z królikami. Wymiary znajdują swe odbicie w wadze, bo zając może ważyć do 6 kg. Królik ma bardziej masywną, czy też krępą budowę ciała, ale jego waga zazwyczaj dochodzi jedynie do 2,5 kg.
Zające żyją na otwartych i dużych powierzchniach, a ich nory (tzw. niecki) nie są zbyt głębokie. To samotnicy (poza okresem godów), żerują głównie w nocy. Najczęściej można je zobaczyć na polach. Z królikami jest inaczej, bo preferują głębsze legowiska. Ponadto nie lubią się zbytnio od nich oddalać. Przebywają głównie na terenach osłoniętych, a nie otwartych. Można je spotkać na skrajach lasów albo w dużych parkach. Nie gardzą także większymi obszarami trawiastymi.
Najpoważniejsza różnica pomiędzy tymi gatunkami sprowadza się do tego, że królika udało się udomowić, a zająca nie. Oprócz tego zając, z uwagi na to, że jest zwierzęciem łownym, podlega okresowej ochronie. W następstwie życia w niewoli i krzyżowania królików powstało ich wiele ras. Tym, co je od siebie odróżnia, jest umaszczenie oraz rozmiar.
W sprzyjających warunkach (w środowisku naturalnym) zające żyją od 3 do 5 lat. Osobniki, które są przetrzymywane w niewoli (w ośrodkach rehabilitacyjnych albo w hodowli), żyją dłużej (od 10 do 12 lat). To zasługa tego, że nie zagrażają im drapieżniki. Równie istotną rolę odgrywa także zapewniana im tam opieka medyczna.
Zające zasiedliły wszystkie kontynenty, poza Antarktydą. Największą popularnością cieszą się w Europie, ale tak popularny w Polsce zając szarak pochodzi z Bliskiego Wschodu. Można go spotkać na całym kontynencie, poza północną Skandynawią i Półwyspem Iberyjskim. Zające występują na obszarach niepodmokłych, najczęściej na łąkach, które są przeplatane lasami.
Zające zalicza się do zwierząt roślinożernych. Pokarm roślinny to podstawa ich diety. Bardzo lubią koniczynę i świeże trawy. Na polach nie pogardzą burakami, kapustą, ziemniakami, rzepakiem, pietruszką i świeżą marchwią. Ich wielki przysmak to mniszek lekarski.
Komentarze i oceny gry - Zając kolorowanka do druku - udanej zabawy!