Kolorowanka bombka to świetny sposób na świąteczną zabawę dla twojego dziecka. Zapewni mu rozwijające i ciekawe zajęcie. Zwłaszcza że maluch może malować wydrukowany obrazek lub kolorować go online. Warto sprawdzić, co przygotowaliśmy dla twojej pociechy i przy okazji poznać kilka ciekawostek na temat samych bombek.
Szukasz ciekawego zajęcia dla swojego dziecka? A może twój maluch się nudzi? Daj mu choinkową bombkę do kolorowania i wyjmij kredki. Już zaraz zobaczysz, że nie ma mowy o marudzeniu.
Nasza bombka do druku to prosty obrazek, który daje mnóstwo możliwości. Barwy można wybrać dowolnie. Do pomalowania jest także choinkowa gałązka. Dziecko pokusi się też pewnie o wypełnienie kolorami tła, żeby ilustracja prezentowała się jeszcze ciekawiej. Czasem to nawet lepsze rozwiązanie niż gotowa książeczka z malowankami. Świąteczną bombkę możesz przecież drukować wiele razy w zależności od potrzeb malucha, i to w każdej chwili.
Kolorowanka z bombką to – bez wątpienia – znakomita zabawa dla dziecka w okresie świątecznym. Pomoże mu wczuć się w atmosferę świąt i powoli budować ich klimat. Choinkowa bombka jest w końcu jedną z najpopularniejszych ozdób, którymi dekorujemy nasze domy na Boże Narodzenie. Świąteczna malowanka da maluchowi angażujące i kreatywne zajęcie. Przy okazji wesprze naukę koncentracji i rozwój motoryki małej. Wyciszy i uspokoi. Pokolorowany obrazek będzie zaś namacalnym dowodem na sprawczość dziecka.
Dla urozmaicenia zabawy dostępna jest także kolorowanka bombka online. To alternatywna forma tej samej czynności. Tym razem nie będziesz jednak potrzebować tuszu, papieru ani kredek. Wystarczy zręczna rączka twojego malucha i jego bujna wyobraźnia. Świąteczna bombka do kolorowania online zapewni dziecku atrakcyjne zajęcie na długie minuty dnia. Przy okazji pomoże mu ćwiczyć skupienie. Na koniec możesz zapisać pokolorowany obrazek, a następnie go wydrukować. Taka dziecięca praca będzie potem piękną świąteczną ozdobą ściany. W okresie bożonarodzeniowym z pewnością się nam przyda.
Bez cienia przesady można powiedzieć, że szklane bombki w różnych kolorach i kształtach są obecne w niemal każdym domu. Co roku w okresie świątecznym wyjmujemy je więc z wielkich pudeł, ukrytych przez pozostałe miesiące gdzieś na dnie szafy. Są to bardzo popularne dekoracje, znane nam od dzieciństwa. Ale skąd się tak naprawdę wzięły? Kto wymyślił bombkę choinkową?
Każdego roku w grudniu wieszamy je na iglastych gałązkach. Są delikatne, kruche i piękne. Niewiele osób wie przy tym, kto i kiedy wpadł na pomysł, żeby dekorować nimi choinkę. Tymczasem świąteczna bombka jest z nami już od połowy XIX wieku.
Historia tych ozdób zaczyna się w 1847 roku. To wtedy Hans Greiner, pracownik huty szkła w Lausha, wpadł na pomysł pierwszej szklanej ozdoby. Wydmuchał okrągłą bombkę z cienkiego szkła, nadając jej kształt podobny do jabłka. Co ciekawe, motywacją mężczyzny była… bieda. Podobno nie stać go było na kupno innych dekoracji. Stąd też koncepcja, która zresztą szybko zdobyła ogromną popularność, a samą laushańską hutę uratowała od bankructwa. Ba, zakład po dziś dzień produkuje bombki.
Nie trzeba było też długo czekać, żeby pomysł przejęły inne kraje. W niedługim czasie z Niemiec bombka choinkowa ze szkła powędrowała do Wielkiej Brytanii, a także innych europejskich krajów oraz do Stanów Zjednoczonych. Już na początku XX wieku fabryki bombek funkcjonowały również w Polsce.
Bombka kolorowanka to z całą pewnością doskonały sposób na zapewnienie maluchowi zajęcia, rozrywki i zabawy. Być może jednak zastanawiasz się, czy te szklane ozdoby to wyłącznie efektowne dekoracje czy może kryją w sobie jakieś znaczenia. Całkiem zresztą słusznie. Bo ich symbolika jest bardzo bogata.
Okrągłe, klasyczne uznaje się zwykle za symbol trwałości, ciągłości i harmonii. W kontekście religijnym to także wieczna i niezmienna natura Boga. Bombki jabłuszka to znak życia i zdrowia, nawiązujący też do rajskiej symboliki. Inne owoce przywołują urodzaj, dobrobyt i obfitość. Ozdoby w kształcie ptaków symbolizują szczęście, radość, miłość i pokój.
Symboliczne znaczenie przypisuje się również kolorom. Na przykład czerwona bombka świąteczna to witalność i urodzaj, a zielona – życie wieczne. Złote bombki symbolizują bogactwo i zwycięstwo dobra nad złem, a srebrne mają odstraszać złe moce.
Pierwsza świąteczna bombka powstała jako dzieło rąk ubogiego pracownika huty. Od tamtego czasu wiele zmieniło się w produkcji tych ozdób. Dziś to złożony proces angażujący wiele osób. Wciąż jednak wytwarza się je z wydmuchiwanego szkła. Wszystko zaczyna się od szklanych rurek, które ogrzewa się w wysokiej temperaturze. Dzięki temu stają się plastyczne, czyli podatne na formowanie. Kolejnym krokiem jest wydmuchiwanie, co pozwala na nadanie bombkom pożądanego kształtu. Gotowe bombki są często misternie zdobione i wprost przepiękne. To przy tym bardzo delikatne przedmioty. Niech zawisną na gałązkach drzewka. W rączkach malucha o wiele lepiej sprawdzi się bombka do kolorowania.
Komentarze i oceny gry - Bombka kolorowanka do druku - udanej zabawy!